Jak se dostat na letiště Krakow

Mezinárodní letiště Jana Pavla II. v Krakově, se nachází ve vesnici Balice nedaleko Krakova v jižním Polsku. Pro svou polohu v blízkosti dálnice je velmi oblíbené mezi českými cestovateli, disponuje také přímým železničním spojením a je druhým nejrušnějším polským letištěm.


Cesta automobilem

Pokud se rozhodnete cestovat na letiště autem, vaše trasa by měla vést přes D1, procházející Brnem a Ostravou. Po překročení polských hranic se dostanete na dálnici A1, kterou budete následovat až k rozsáhlé dálniční křižovatce Gliwice-Sośnica.

Zde se přesunete na dálnici A4 ve směru Krakow. Letiště se nachází přímo u výjezdu z dálnice A4, ještě před dosažením Krakowa.

Cesta mezi Katowicemi a Krakowem je zpoplatněna mýtným ve výši 24 PLN.

Vzdálenosti k letišti:

  • z Ostravy: 157 km / přibližně 1,5 hodiny (mapa trasy)
  • z Brna: 319 km / přibližně 3 hodiny (mapa trasy)

Rezervace parkování na letišti Krakow


Mapa cesty na letiště Krakow


Cesta autobusem

Pokud dáváte přednost cestě autobusem, aktuálně jezdí z Česka do Krakowa přímé autobusy Flixbus 2-3x denně, přičemž některé spoje pokračují až do Olomouce nebo Brna. Ceny jednosměrných jízdenek startují na 159 Kč.

Autobusové spoje do centra Krakowa slouží spíše jako doplněk, jelikož jsou méně frekventované a obvykle dražší než vlakové spojení. Nabízí je dvě společnosti, s jednosměrnými cenami jízdenek:

  • Flixbus: spoje z Ostravy cca 1-3x týdně od 179 Kč, z Brna cca 1-2x denně od 269 Kč, z Olomouce cca 2x denně od 249 Kč, z Prahy cca 2-3x denně od 319 Kč
  • Regiojet: spoje z Ostravy 1-2x denně od 199 Kč, z Brna cca 1-2x denně od 299 Kč, z Olomouce cca 1-2x denně od 299 Kč

Autobusová cesta z Ostravy trvá 2,5 až 3 hodiny, z Brna přibližně 5 hodin.

Najděte si spoj se společností Flixbus


Cesta vlakem

Cesta vlakem do Krakowa je považována za nejpohodlnější a často i nejlevnější variantu. I když dálková železniční trať vede kolem letiště, nezastavuje přímo u něj, a tak je nutné dojet až na hlavní nádraží Kraków Glówny.

Na trase jezdí tyto společnosti, přičemž lístky za nejnižší ceny je doporučeno kupovat online s alespoň týdenním předstihem:

  • České dráhy: spoje z Ostravy cca 5-6x denně, někdy s přestupem v Bohumíně, ceny od 225 Kč, z Olomouce přímé spoje cca 2x denně, ceny od 275 Kč, z Prahy přímé spoje cca 2x denně, ceny od 350 Kč. Dále jezdí přímé spoje i z Bohumína, Hranic, Zábřehu, Pardubic a Kolína.
  • Leo Express: spoje z Ostravy 1x denně, ceny od 169 Kč, z Olomouce 1x denně, ceny od 219 Kč, z Prahy 1x denně, ceny od 439 Kč.

Cesta vlakem z Ostravy do centra Krakowa trvá přibližně 2 hodiny a 45 minut, z Prahy 6,5 hodiny.

Najděte si vlastní spoj


Cesta letecky

Z Prahy (PRG) se do Krakova dostanete nejlevněji s Ryanairem. Cena letenky se průměrně pohybuje okolo 1500 Kč, akční letenky pořídíte i pod 500 Kč. Délka letu z Prahy do Krakova je 1 hodina 10 minut. Na výběr máte i další společnosti jako je LOT nebo Lufthansa, které jsou ale podstaně dražší variantou.

Vídně se do Krakova dostanete nejlevněji opět s Ryanairem nebo společností Austria. Cena letenky se průměrně pohybuje okolo 1000 Kč, akční letenky pořídíte za 450 Kč. Délka letu z Vídně do Krakova je 1 hodina 5 minut

Letenky do Krakova ​si rezervujte v našem vyhledávači www.akcni-letenka.cz


Parkování na letišti

V případě, že budete potřebovat dlouhodobé parkování na letišti využijte náš odkaz.

Porovnání nejlevnějších parkovišť na letišti Krakow


Nejvýhodnější letenky můžete zakoupit na:


Získejte více tipů pro vaší cestu

Jak se vyznat na letišti Krakow

Jak se dostat do letištního salonku v Krakowě?

Hotely v okolí letiště Krakow