Letiště Mnichov (MUC)

Letiště Franz Josef Strauss v Mnichově, druhé největší v Německu a jedno z předních v Evropě i celosvětově, se rozkládá nedaleko Freisingu, zhruba 35 km severovýchodně od mnichovského centra.

Letiště v Mnichově je celosvětovým uzlem s pravidelnými lety na všechny kontinenty kromě Austrálie a je otevřené nepřetržitě. Informace o letišti naleznete na oficiálních stránkách www.munich-airport.de.


Doprava na letiště

Dopravní spojení z letiště do města zajišťuje regionální železnice a expresní autobusy, s výhodnou polohou u dálnice A92. Pro detaily o dopravě navštivte s-bahn-muenchen.de a mvv-muenchen.de, kde najdete i vyhledávač spojů pro cestování po Mnichově.

S-Bahn S1 a S8 zajistí rychlý a spolehlivý přesun do centra, s frekvencí spojů každých 20 minut a cenou 13 EUR. S1 vás do centra dopraví za 46 minut, zatímco S8 za 41 minut.

Více informací o jízdenkách a cenách získáte na mvv-muenchen.de/tickets-and-fares. Jízdenky lze zakoupit u automatů nebo prostřednictvím mobilní aplikace MVV.

Pro spojení z letiště do centra můžete využít i Lufthansa Express Bus s cenou 11,50 EUR za jednosměrnou jízdenku, dostupnou na terravision.eu nebo přímo u řidiče. Autobusy zastavují na hlavním nádraží a ve stanici Schwabing na severním okraji města, s cestovní dobou přibližně 50 minut.

Pokud cestujete do Freisingu, autobus č. 635 vás tam dopraví za 20 minut, s jízdenkou za 3,70 EUR zakoupenou u řidiče nebo přes aplikaci MVV. Vlakem se do Freisingu dostanete za 10 minut za stejnou cenu, s odjezdy každou hodinu. Podrobný jízdní řád najdete na bahn.de a pro vyhledání spojů slouží mvv- munchen.de.

Využijte možnost půjčení automobilu


Doprava z ČR

Mnichovské letiště je z České republiky nejlépe dostupné autem a vlakem, přičemž autobusové spojení není tak časté.

Cesta autem


Nejpohodlnější a nejflexibilnější způsob, jak se dostat na mnichovské letiště, je autem, což oceníte zejména při ranních odletech nebo večerních příletech.

Trasa z Prahy vede po dálnici D5 přes Rozvadov, kde se napojíte na německou dálnici A6. Dále pokračujte na dálniční křižovatku „Kreuz Oberpfälzer Wald“, odkud se přesunete na A93 až k výjezdu Dreieck Saalhaupt. Pak pojedete po rychlostní silnici B15n a následně po A92, která vás přivede přímo na letiště.

Vzdálenost z Prahy: 361 km / cca 3,5 hodiny
Dálniční poplatky: v Německu bez poplatků


Nezapomeňte si dopředu rezervovat parkování.

Cesta vlakem


Nejpohodlnější cestu na mnichovské letiště nabízí vlak z Prahy přes Plzeň a Domažlice. Jízdenky můžete zakoupit od 360 Kč na webu Českých drah do stanice Freising, odkud jezdí přímé autobusy č. 635 nebo regionální vlaky na letiště za 3,70 EUR.

Pokud preferujete cestování vlakem až na letiště, je možné si zakoupit jízdenku přímo z ČR na letiště. Ekonomičtější variantou však bývá pořízení jízdenky do Freisingu a následné dokoupení lístku na letiště za 3,70 EUR na místě.

Cesta autobusem


Přímé autobusové spojení na mnichovské letiště z Prahy a Plzně zajišťují společnosti RegioJet a Flixbus. Oba dopravci provozují jeden spoj denně, Flixbus v některé dny nabízí i druhý spoj. Tyto autobusy jsou ideální pro ranní odlety, jelikož z Prahy odjíždějí po 23:00 a na letiště dorazí mezi 4:00 a 4:30. Pro pozdní přílety je výhodná zpáteční cesta, neboť autobusy odjíždějí z letiště směrem do Prahy a Plzně kolem 1:00.

Cena jednosměrné jízdenky se pohybuje mezi 580 a 790 Kč.

Najděte si vlastní spoj


Ubytování

Pro snadný přístup k ubytování v blízkosti letiště můžete využít online rezervační platformy, které nabízí širokou škálu možností od ekonomických po luxusní hotely.

Pokud se chystáte na brzký ranní let nebo vám letadlo přistává pozdě večer a nechcete trávit noc na cestách, máte v okolí mnichovského letiště široký výběr ubytovacích možností. Přinášíme vám přehled těch nejvýhodnějších.

Ubytování přímo na letišti:

  • Hilton Munich Airport – Tento hotel se nachází přímo mezi terminály a dojdete k nim za pouhou minutu. Připravte se ale na ceny začínající na 4 500 Kč za noc.
  • Novotel München Airport – Hotel je umístěn nedaleko stanice Besucherpark, pouhé 2 minuty jízdy od terminálu. Navíc mohou hosté využít bezplatnou dopravu S-Bahnem, s cenami pokojů od 1 900 Kč za noc.

Hotely v blízkém okolí letiště:

  • Ibis Muenchen Airport Sued – Tento hotel obvykle nabízí nejvýhodnější ceny v oblasti, s nabídkou od 1 400 Kč za noc. Nachází se 7 km od terminálu.
  • Moxy Munich Airport – S cenami pokojů od 1 700 Kč se hotel nachází 5 km od terminálu.
  • Mercure Hotel München Airport Freising – S cenami od 1 500 Kč za noc, tento hotel se nachází 11 km od letiště a je situován blízko nádraží ve městě Freising.

Všechny uvedené hotely nabízí transferové služby, avšak za poplatek mezi 8 a 12 eury.

Další možnosti ubytování


Služby, stravování a nákupy

Letiště Mnichov nabízí širokou škálu služeb a vybavení pro pohodlný pobyt. Pokud hledáte kvalitní místo pro jídlo nebo nakupování, přinášíme vám přehled toho nejlepšího, co můžete na letišti najít.

Internet a Wi-Fi:


Celé letiště je pokryto bezplatným Wi-Fi připojením, které je k dispozici pod názvem „Free Wifi – Munich Airport„.

Pro cestující z EU platí, že volání a data jsou tarifovány stejně jako v jejich domovské zemi.

Pro ostatní je možnost zakoupení datové e-SIM na webu airalo.com.

Supermarkety:


Po příletu můžete navštívit supermarket Edeka, umístěný v terminálu 2 na třetím patře, otevřený každý den od 6:00 do 22:00.

Stravování:


Na letišti Mnichov naleznete rozmanitou nabídku restaurací a kaváren, včetně tradičních bavorských hospůdek, fast-foodových řetězců a příjemných kaváren. Kompletní seznam stravovacích zařízení a jejich otevírací doby najdete na oficiálním webu letiště.

Nákupy:


Pro milovníky nakupování je letiště Mnichov pravým rájem s širokou nabídkou obchodů včetně duty-free, módy, cestovních potřeb a suvenýrů. Větší výběr naleznete v terminálu 2. Podrobný seznam obchodů je dostupný na webových stránkách letiště.

Lékárny:


Pro lékařské potřeby jsou k dispozici lékárny, které najdete v Munich Airport Center (otevřeno 7:30–20:00) a v terminálu 2 (7:00–20:00).

Úschovna zavazadel:


Pro uložení zavazadel můžete využít úschovny v terminálu 2 nebo v Munich Airport Center. Cena za úschovu se pohybuje od 3,30 EUR do 8,80 EUR v závislosti na hmotnosti zavazadla.

Sprchy:


Pro osvěžení jsou k dispozici sprchy v Munich Airport Center ve třetím patře. V terminálu 2 se taktéž nacházejí ve třetím patře u gatů G a H. Poplatek za použití je 17 EUR s navíc 20 EUR zálohou v hotovosti.

Bankomaty a směnárny:


Na letišti najdete bankomaty různých bank, včetně Deutsche Bank a Sparkasse s bezplatnými výběry. Euronet účtuje poplatek 4,50 EUR a může mít nevýhodný směnný kurz. Pro lepší kurzy je doporučeno využívat bankomaty namísto směnáren.

Kuřárny:


Speciálně vyhrazené kuřácké místnosti jsou dostupné v bezpečnostních zónách letiště.

Vyhlídková terasa:


Pro milovníky letadel a krásné výhledy je k dispozici vyhlídková terasa, kterou můžete navštívit jednou zastávkou S-Bahnem od hlavního areálu letiště.


Jak se dostat v Mnichově na letiště:


Nejvýhodnější letenky můžete zakoupit na:

Získejte více tipů pro vaší cestu

Létání s dítětem mladším dvou let

Jak se připravit na první let letadlem

Na co si dát pozor na letišti?