Parkování na letišti Vídeň (VIE)

Pokud se chystáte na odlet z Vídně autem a sháníte vhodné parkování v blízkosti letiště, máme pro vás několik užitečných tipů. Existuje několik možností, jak v této oblasti pohodlně zaparkovat, ať už hledáte krátkodobé nebo dlouhodobé parkování. Je důležité si předem zjistit podmínky a ceny parkování, aby vaše cesta začala co nejpohodlněji.

Porovnání nejlevnějších parkovišť na letišti Vídeň

Pro rezervaci stačí zadat místo odletu Vídeň a následně vyplnit datum odletu a příletu. Po potvrzení tlačítka najít parkoviště se zobrazí všechny možnosti jednotlivých parkování s cenovou nabídkou za Vámi zvolený termín. Nyní už stačí jen kliknout na ikonu vybraného parkoviště.


Nejlevněji zaparkujete na těchto parkovištích:

TOM Parking Vídeň

Nabídka cenově výhodného a snadného parkování na letišti je pouze 9 minut cesty vlakovým spojením S-Bahnem na letiště. Parkoviště je dostupné nonstop, každý den v týdnu, a poskytuje výhodné přímé vlakové spojení do vídeňského letištního terminálu s časem přestupu pouze 6 minut.

Parktiger Airport Parking 2 – Přeprava vlakem

Parkoviště je dostupné nonstop, každý den v týdnu, a poskytuje výhodné přímé vlakové spojení do vídeňského letištního terminálu s časem přestupu pouze 6 minut.

Parkoviště Letiště Vídeň 4 King Size Zone

Parkoviště je kryté, což poskytuje ochranu vozidlům před nepříznivými povětrnostními podmínkami. Navíc je zde zajištěno garantované parkování pro všechny návštěvníky.

Parktiger Airport Parking 1

Parkoviště je přístupné nepřetržitě, otevřené každý den v týdnu, 24 hodin denně, a poskytuje pohodlné spojení příměstským vlakem do letištního terminálu ve Vídni, s přestupem trvajícím pouze 6 minut.

Letiště Vídeň Mazur Parking

Na našem parkovišti máte zaručeno své parkovací místo, takže o něj při příjezdu rozhodně nepřijdete.

Car park Life Hotel Airport

Zajistěte si bezpečné a pohodlné parkování pro vaše vozidlo pouhých 10 minut od letiště na parkovišti hotelu Life Hotel.

Hotelparkplatz Arion Airporthotel Vídeň

Zaparkování Vašeho auta v Airport Hotelu Arion je bezpečné a pohodlné, parkoviště se nachází pouze 5 km od letiště. Je oplocené, dobře osvětlené a pravidelně hlídkované policií. K dispozici je bezplatná


Krátkodobé parkování


Pokud potřebujete vyzvednout nebo odvézt příbuzné či známé, můžete využít rampu vedoucí k odletovému patru, kde je možné zastavit zdarma na dobu maximálně 10 minut.

V případě, že si přejete strávit s nimi delší čas na rozloučenou, doporučujeme využít parkoviště přímo před terminály, konkrétně parkoviště K3, kde činí poplatek za parkování 5 EUR za hodinu.

Alternativně je k dispozici také parkoviště C, které se nachází přibližně 10 minut chůze od terminálů a parkovné zde je 3,90 EUR za hodinu.

Pro ty, kteří dávají přednost parkování v parkovacích domech, parkovací dům 3 u terminálu 1/1A a parkovací dům 4 u terminálu 3 nabízejí parkování za cenu 4,70 EUR za hodinu.


Bezbariérové parkování


Vyhrazená parkovací místa pro tělesně postižené se nacházejí:

 • v krytém parkovišti 3 (podlaží 2)
 • ve vícepodlažním parkovišti 4 (podlaží 0)
 • na parkovišti C (vlevo za vjezdem)
 • na krátkém parkovacím místě K3 (přímo u přechodu do příletové haly)
 • na krátkém parkovacím místě K4 (přímo u přechodu do odletové haly)

Kromě toho jsou před odletovou a příletovou halou vyznačena parkovací místa pro osoby se zdravotním postižením pro vyzvednutí a předání.


Prémiové parkovací služby

Pokud hledáte prostorná parkovací místa určená speciálně pro velká vozidla, jako jsou karavany či přívěsy, nabízíme vám řešení v podobě parkovacích míst KING SIZE v rámci prvního podlaží vícepodlažního parkoviště číslo 4.

Tato místa nabízejí:

 • komfortní šířku 3,5 metru
 • blízkost k terminálu pouhé 3 minuty.
 • poplatek ve výši 8 eur za každý započatý den.

EASY PARKING

Letiště Vídeň nabízí službu, která zahrnuje parkování s obsluhou přímo u Terminálu 3.

Podle vašich preferencí bude váš automobil zaparkován na parkovišti 4 nebo na parkovišti C odborně vyškoleným personálem.

Cena za využití služby EASY PARKING činí 19 €, k tomu se připočítává standardní parkovné.


Vienna Airport Executive Card

Mezinárodní letiště ve Vídni představuje Vienna Airport Executive Card, která je zaměřena na pravidelné návštěvníky. Tato karta je ideální pro obchodní cestující, kteří často využívají služeb letiště, a nabízí jim, možnost neomezeného parkování v exkluzivních zónách VIP oblasti:

 • parkoviště č. 4 na třetím podlaží
 • parkoviště č. 3 na přízemí

Kromě toho karta zahrnuje řadu dalších výhod:

 • přednostní průchod Fast Lane při bezpečnostních kontrolách
 • přístup do pohodlných letištních salonků
 • neomezené využívání služby City Airport Train (CAT)

Jak se dostat na letiště Vídeň:


Získejte více tipů pro vaší cestu:

Vienna Airport Executive Card