Letiště Lipsko/Halle (LEJ)

Mezinárodní letiště Lipsko-Halle, situované mezi německými městy Lipsko (21 km) a Halle (28 km), je vyhledávaným startovním bodem pro letní odlety do pobřežních destinací. Jeho význam spočívá také v roli klíčového centra pro leteckou nákladní přepravu a působí zde jako hlavní uzel pro operace společnosti DHL Aviation.


Mapa cesty na letiště :


Doprava na letiště:


Z Prahy do Lipska můžete cestovat autobusy společností FlixBus a Regiojet, nebo vlaky Českých drah s přestupem v Drážďanech. Cena autobusových jízdenek začíná na 490 Kč, vlakové od 386 Kč.

Z lipského hlavního nádraží, kde zastavují i autobusy z České republiky, je možné využít S-Bahn linky S5 a S5X směr letiště. Vlaky jezdí v 30minutových intervalech mezi 3:50 a 1:20 hodinou a cena jízdenky je 4,60 EUR.

Automobilová doprava směřuje po dálnici A9/A14, která vede přímo okolo letiště. Parkování je možné na oficiálních parkovištích letiště nebo na soukromých parkovištích v okolí letiště. Bezplatné parkování je dostupné u výstaviště Leipziger Messe, odkud se na letiště dostanete za 5 minut.


Služby na letišti


K dispozici jsou duty free obchody, restaurace, kavárny a fast-foody. Rodiny s dětmi ocení dva dětské koutky (ve Schengenské a neschengenské části), přebalovací místnost, půjčovnu kočárků a asistenční služby pro nezletilé cestující i osoby s omezenou pohyblivostí.

Dále na letišti naleznete bankomaty, směnárny, fotokomoru, autopůjčovny a úschovnu zavazadel. Wi-Fi připojení je zdarma a bez časového omezení. Skříňky na úschovu zavazadel se nacházejí u východu z terminálu B (mezi terminálem a administrativními budovami) a poplatek činí 3 EUR na 24 hodin s maximální dobou uložení 9 dnů.


Pokud máte čas před odletem, můžete se mezi 9:00 a 17:00 hodinou zúčastnit komentované prohlídky letiště. Podrobnosti naleznete na informačním centru (Besucherservice).


Letenky:


Letiště je populární díky výhodným cenám letenek k destinacím u Středozemního moře a Kanárských ostrovů. Letecké společnosti Condor a TUI fly často nabízí last-minute letenky s cenami od 1 500 Kč, avšak ceny se liší v závislosti na dopravci, sezóně a době nákupu. Přímé lety z České ani Slovenské republiky do Lipska nejsou dostupné.


Přílety a odlety:


Chcete-li sledovat přílety a odlety a vědět, kdy máte vaše blízké vyzvednout na letišti, můžete to pohodlně zkontrolovat z domova. Potřebné informace získáte, pokud znáte číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky a čísla letu, například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Tyto údaje jsou vždy uvedeny na letence.


Získejte více tipů pro vaší cestu na letiště v Lipsku:

Ať už přilétáte na letiště Lipsko, nebo z něj odlétáte, přečtěte si naše praktické tipy a doporučení.

Parkování na letišti Lipsko (LEJ)

Kam se létá z Lipska?

Jak dlouho být na letišti před odletem?