Jak se vyznat na letišti Krakow

Pro snadnou orientaci na letišti Krakov doporučujeme stáhnout si bezplatnou aplikaci Kraków Airport. Aplikace vám umožní snadno se zorientovat přímo z vaší aktuální polohy na letišti a dovést vás tam, kam potřebujete.


Odlet z letiště Krakow


Před vaším odletem z letiště Krakov je nezbytné, abyste se dostavili na odbavovací přepážku přiřazenou vašemu letu. Zde si vyzvednete palubní vstupenku a odbavíte zapsaná zavazadla.

Samoobslužné odbavovací přepážky č. 17 a 18 jsou k dispozici pro cestující letící s Ryanair, zatímco pro cestující Wizz Air jsou určeny přepážky č. 15 a 16 a pro cestující PLL LOT přepážky č. 13 a 14. Zavazadla lze odbavit až šest hodin před plánovaným odletem.

Pro veškeré informace týkající se cestování, služeb a zařízení na letišti navštivte letištní informační přepážku umístěnou v odbavovací hale.


Online odbavení


Cestující, kteří se již online odbavili a cestují pouze s příručním zavazadlem, mohou přejít přímo k bezpečnostní kontrole.


Bezpečnostní kontrola


Pro vaše pohodlí je před bezpečnostní kontrolou umístěna informační obrazovka s aktuálními informacemi o provozu. Doporučujeme dostavit se na kontrolu včas a připravit se na ni dle dostupných pokynů, aby byl váš průchod co nejrychlejší.


Hraniční kontrola (pro lety mimo Schengen)


Na hraniční kontrole budou ověřovány vaše cestovní doklady. Připravte si prosím všechny potřebné dokumenty, aby kontrola proběhla hladce.


Nástup do letadla


Letiště Krakov má celkem 18 bran pro nástup do letadla. Informace o tom, ze které brány váš let odlétá a kdy se máte dostavit, získáte na odbavovací přepážce, informační přepážce, obrazovkách v budově terminálu nebo přímo v aplikaci letiště. Připravte si palubní vstupenku a doklad totožnosti pro hladký proces nástupu.


Přílet na letiště Krakov


Po příletu se do terminálu můžete dostat tryskovým nádražím, autobusem nebo pěšky. Cestující z non-Schengen zemí jsou směrováni na kontrolní stanoviště dokladů. Příchozí ze Schengen zemí jdou přímo do prostoru pro výdej zavazadel.


Výdej zavazadel


Informace o karuselu pro výdej zavazadel vašeho letu najdete na obrazovkách v prostoru výdeje. Nadrozměrná zavazadla a zvířata si vyzvednete u přepážky pro nadrozměrná zavazadla.


Brány ABC


Brány ABC mohou využívat občané EU, EHP nebo Švýcarska starší 18 let s biometrickým dokladem, kteří jsou vysocí mezi 120 a 220 cm. Od 15. února 2023 mohou tyto brány využívat i děti starší 12 let s výškou nad 140 cm s biometrickým dokladem.

Tento průvodce vám má pomoci usnadnit orientaci a procesy na letišti Krakov, aby vaše cestovní zkušenost byla co nejpříjemnější.


Samoobslužné stanice pro odbavení

Letiště Krakov je jediným letištěm v Polsku se samoobslužnými stanicemi pro odbavení zavazadel (SSBD), které byly instalovány v roce 2020.

Stanice jsou cestujícím k dispozici šest hodin před plánovaným odjezdem. SSBD jsou k dispozici pouze na odbavovacích přepážkách 9-18.

Pro cestující se společnostmi Ryanair, Wizzair a PLL LOT jsou k dispozici samoobslužné stanice pro odevzdání zavazadel.

Standard SBD není k dispozici osobám vyžadujícím dodatečnou asistenci, baťůžkářům nebo společnosti Ryanair, kteří si rezervují transfery na jiném letišti.


Informační přepážky

Na našem letišti se nacházejí dvě klíčové informační přepážky sloužící potřebám cestujících:

Informační Přepážka v Odbavovací Halle (Terminál pro Cestující)


Tato přepážka je situována přímo v srdci odbavovací haly a poskytuje komplexní služby a informace týkající se odbavení, letů, a dalších důležitých detailů pro plynulý průběh vaší cesty.

Návštěvnické Centrum (Příletová Hala, Patro 0)


Umístěné v příletové hale na patře 0, toto centrum slouží jako první kontaktní bod pro příchozí cestující, kde mohou získat informace o letištních službách, dopravních spojeních do města a dalších užitečných radách pro jejich pobyt.

Otvírací doba Informačních přepážek:


Je důležité si uvědomit, že otevírací doba obou informačních přepážek je úzce spojena s provozními hodinami leteckých společností. To znamená, že v závislosti na letovém řádu a aktuálních potřebách cestujících se může otevírací doba lišit.


Jak se dostat na letiště Krakow


Parkování na letišti

V případě, že budete potřebovat dlouhodobé parkování na letišti využijte náš odkaz.

Porovnání nejlevnějších parkovišť na letišti Krakow


Nejvýhodnější letenky můžete zakoupit na:


Získejte více tipů pro vaší cestu

Kam se létá z letiště Krakow?

Jak se dostat do letištního salonku v Krakowě?

Služby na letišti Krakow