Letiště Salzburg (SZG)

Salzburgské letiště, s mezinárodním kódem SZG, se postupně stalo důležitým uzlem, s počtem pasažérů vzrůstajícím od půl milionu v 80. letech na téměř dva miliony v nedávné době. Umožňuje přímé spojení s mnoha evropskými destinacemi a slouží i jako brána do oblíbených lyžařských oblastí, k čemuž přispívá i nový terminál 2.



Terminály letiště


Letiště disponuje dvěma terminály, které jsou přizpůsobeny pro odlišné potřeby cestujících.


Terminál 1 – je větší a tvoří hlavní centrum činnosti letiště Salzburg s celoročním provozem, kde probíhá většina check-inů, příletů a odletů.


Terminál 2 – je menší a slouží převážně v zimní sezóně, čímž reflektuje potřeby sezónních návštěvníků přijíždějících za zimními radovánkami.


Plán letiště Salzburg


Odbavení


Odbavení na letišti Salzburg vyžaduje standardní doklady a doporučuje se příchod na letiště alespoň dvě hodiny před odletem.


Online a mobilní odbavení je umožněno u většiny letů z Salzburgu a zahrnuje řadu leteckých společností.


Z obou terminálů pravidelně létají letadla různých leteckých společností, včetně Eurowings, easyJet a Austrian Airlines, což Salzburg činí důležitým uzlem v síti evropské letecké dopravy.


Přestupy mezi lety jsou na letišti Salzburg navrženy pro maximální efektivitu s doporučenou dobou přestupu 40 minut, což znamená dobrou organizovanost a snadnou orientaci na letišti.


Přespání na letišti

Letiště je otevřené 24 hodin denně, s oficiální provozní dobou od 6:00 do 23:00. Přestože přespání na letišti není oficiálně povoleno, během těchto hodin je dostupná řada služeb včetně bezplatného Wi-Fi.


Jak se dostat na/z letiště Salzburg


Veřejná doprava poskytuje spojení mezi letištěm Salzburg, hlavním nádražím a centrem města, jakož i s destinacemi jako Zell am See nebo Bad Reichenhall.


Autobusové spoje na letiště zahrnují služby s vysokou frekvencí a rychlým spojením s městem i regionem.

Více se dozvíte v našem článku


Cestování z České republiky do Salzburgu je možné autobusem, vlakem nebo automobilem, s důrazem na pohodlí a cenovou dostupnost.

Najděte si vlastní spoj


Užitečné informace na letišti


Letiště nabízí komplexní služby od informačních přepážek, přes WiFi připojení, nabíjení telefonů, stravovací služby, bankomaty, směnárny, obchody až po dětské koutky.


Každý cestující si zde může najít přesně to, co potřebuje pro pohodlný pobyt na letišti.

Více o službách na letišti Salzburg


Tento přehled služeb a spojení činí letiště Salzburg klíčovým bodem pro cestující přijíždějící do tohoto malebného regionu.


Důležité kontakty

Innsbrucker Bundesstrasse 95

5020 Salzburg

Telefonní linka +43 662 8580-0 

e-mailová adresa info@salzburg-airport.at.

Využít můžete i kontaktní formulář na webu.

Ztráty a nálezy

sas.lostandfound@salzburg-airport.at

+43 662 8580-259

Letištní celní úřad

Post.za5-atb@bmf.gv.at

+43 50 23356505


Jak se dostat na letiště Salzburg


Rezervace parkování pro váš pohodový odlet

Chcete najít nejlevnější cenu za parkování na letišti Salzburg?

Porovnání nejlepších parkovišť na letišti Salzburg

Rezervace parkovacího místa online je velmi jednoduchá. Stačí navštívit oficiální webové stránky letiště Salzburg nebo stránky poskytovatelů jednotlivých parkovacích služeb. Vyberte si datum a čas odletu i příletu, typ parkování, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám, a poté vyplňte potřebné údaje. Po dokončení rezervace obdržíte potvrzení emailem, které bude obsahovat všechny důležité informace, včetně místa parkování a pokynů pro příjezd.

Plánování cesty může být stresující, ale s možností předem si rezervovat parkovací místo se můžete na svou cestu z letiště Salzburg těšit s klidnější myslí, že vaše auto bude bezpečně zaparkováno a vy se můžete plně soustředit na své cestovní plány.


Nejvýhodnější letenky můžete zakoupit na


Získejte více tipů pro vaší cestu na letiště Salzburg

Ať už přilétáte na letiště Salzburg nebo z něj odlétáte, přečtěte si naše praktické tipy a doporučení.

Letištní salonek Business Lounge letiště Salzburg

Služby pro zdravotně postižené na letišti Salzburg

Jak se dostat na letiště Salzburg