Letiště Vídeň

Letiště Vídeň se může pochlubit svou centrální geografickou polohou a širokou škálou kvalitních služeb, které uspokojí potřeby cestujících. Zde jsou k dispozici všechny důležité informace o vybavení a službách, které letiště Vídeň nabízí.


Služby Aiport Service

Služby Airport Service jsou cestujícím k dispozici na dvou místech v odletové hale (Terminál 1 a Terminál 3) a také u jedné přepážky v příletové hale. Tým je připraven poskytnout cestujícím poradenství a asistenci.

Možnost rezervace služeb Airport Service je rovněž k dispozici přímo na místě. Kromě toho jsou pracovníci aktivně přítomni v prostorách terminálů a u bran, kde jsou připraveni zodpovědět veškeré dotazy a vyřešit požadavky týkající se služeb.


Doprava na letiště

Vídeňské letiště je propojeno s železniční sítí, což poskytuje pohodlné spojení jak do centra Vídně, tak do ostatních částí Rakouska.

Jak se dostat na letiště autem:

 • Z Linze: Jezděte po dálnici A1 směrem k Vídni, pak na A21 a nakonec na letištní dálnici A4. Odbočte na letiště a sledujte značení.
 • Z Bratislavy: Pojeďte dálnicí A4 směrem k Vídni, zvolte odbočku na letiště a dále postupujte podle značek.
 • Z Mikulova: Sledujte dálnici B7 směrem k Vídni, ve Vídni přejděte na A4, zvolte odbočku na letiště a dále postupujte podle značek.

Porovnání nejlevnějších parkovišť na letišti Vídeň

Cesta vlakem:

 • Přímé vlaky na hlavní nádraží Wien-Hbf odjíždějí z letiště a trvají asi 15 minut, stojí 8,80 EUR. Levnější variantou jsou vlaky S-Bahn a REX, s přestupem na stanici Wien Rennweg, cena je 4,40 EUR, cesta trvá asi 30 minut. Jízdenky lze koupit u automatu nebo online.
 • Skupinová jízdenka pro dva stojí 5,40 EUR.
 • První a poslední vlak z Wien-Hbf je v 6:33 a 22:12 pro přímé spoje, a 4:41 a 1:39 pro spoje s přestupem.
 • Mimo provoz vlaků fungují noční autobusy.
 • Pro cestu do centra je nejlepší linka S7, jízdenka stojí 4,40 EUR a platí i na další dopravu ve městě po dobu 120 minut.

Najděte si vlastní spoj

Cesta autobusem:

 • Na autobusové stanici Erdberg, kde jezdí Flixbus, není přímé spojení z letiště. Z Erdbergu se metrem U3 dostanete na stanici „Landstrasse/Wien-Mitte“, odkud vlak S7 jede přímo na letiště. Cesta trvá asi 35 minut, jízdenka stojí 4,40 EUR, skupinová pro dvojice 5,40 EUR.
 • Noční autobusy Vienna Airport Lines jezdí celou noc za 9,50 EUR.
 • Linka VAL 1 spojuje hlavní a západní nádraží s letištěm, linka VAL 2 jede mezi letištěm a centrem města.


Využijte možnost půjčení automobilu


City Airport Train – CAT

Cestujte z vídeňského letiště do centra města pohodlně a rychle vlakem City Airport Train (CAT) za 16 minut. Tato cesta je rychlá a velmi pohodlná.

Důležité informace o cestě:

 • Můžete zrušit jízdenku zdarma do 24 hodin před odjezdem a dostanete zpět všechny peníze.
 • Můžete si místo rezervovat hned, ale platit až později, abyste si mohli změnit plány.
 • Cesta trvá 16 minut a jízdenka platí 30 dní.
 • Vlak je přístupný i pro lidi na vozíku.

Jak na to:


Po příletu na letiště ve Vídni jděte podle zelených značek k nástupišti GAT-City Airport Train. Za 16 minut budete na stanici Wien Mitte-Landstraße, odkud se snadno dostanete do centra města nebo k metru.

Na stanici CAT Wien-Mitte, která je u hlavní stanice metra Landstraße (U3/04), najdete služby jako na letišti, včetně odbavení zavazadel a vydání palubních vstupenek.

Hlavní výhody:

 • Rychlý a pohodlný přesun z letiště do centra Vídně.
 • Příjemná cesta s pohodlnými sedadly a zábavním programem.
 • Možnost odbavit se ve Wien-Mitte a pohybovat se po městě bez zavazadel.

Další informace:

 • Vlak jezdí každých 30 minut každý den.
 • Jízdenka platí 6 měsíců po zakoupení.
 • Děti do 15 let cestují zdarma.
 • Cena od 376 Kč.
 • Nástupiště CAT najdete na letišti nebo na stanici Mitte/Landstraße.

Před cestou se podívejte, které letecké společnosti nabízejí odbavení ve Wien-Mitte, a užijte si cestu do Vídně s City Airport Train.

Objednejte si City Aiport Train z pohodlí domova


Ubytování

Hledáte místo k přespání blízko vídeňského letiště? Chcete vědět, kde se můžete ubytovat za dobré ceny?

Ubytování blízko letiště

Přímo na letišti najdete jen dva hotely.

MOXY Vienna Airport – je cenově dostupnější, má stylové klimatizované pokoje, bar otevřený nonstop s občerstvením a nápoji a nabízí zdarma Wi-Fi.
NH Vienna Airport Conference – leží přímo naproti příletové hale na mezinárodním letišti ve Vídni. Je to skvělá volba, pokud přilétáte pozdě večer nebo máte let brzy ráno. Wi-Fi je zdarma.


Oba hotely jsou od terminálu letiště dostupné pěšky za 3 minuty.

Levnější ubytování


LifeHotel Vienna Airport – tento hotel se nachází ve vesnici Fischamend. Večer můžete využít spojení vlakem S-Bahn S7. Hotel také nabízí 24hodinový kyvadlový servis na letiště za poplatek.

Ubytování ve Vídni

Pokud dáváte přednost ubytování ve středu města s dobrým spojením na letiště, zde jsou některé možnosti:

Blízko stanice Wien-Mitte, odtud jezdí přímo na letiště vlak S-Bahn S7.

Hotel Pension Stadtpark – Leží na nákupní ulici Landstraßer Hauptstraße, jen 2 minuty chůze od nádraží a stanice metra Landstraße/Wien-Mitte a 5 minut chůze od městského parku. Nabízí zdarma Wi-Fi.
Hilton Vienna Park – Tento hotel je v centru Vídně, vedle městského parku a proti stanici metra Wien-Mitte/Landstraße a nádraží City Airport Train (CAT)


Blízko hlavního nádraží

Na hlavním nádraží Wien-Hauptbahnhof jezdí jak dálkové vlaky, tak noční autobusy.

Motel One Wien-Hbf – Motel otevřel v květnu 2015 a je hned u hlavního vlakového nádraží ve Vídni. Má bar, zdarma Wi-Fi a recepci otevřenou nonstop.
Tento přehled by měl pomoci s výběrem ubytování podle vašich potřeb a přání.

Najděte si ubytování podle vašich preferencí


Služby, stravování a nákupy

Na letišti ve Vídni najdete vše, co potřebujete pro pohodlné cestování, včetně služeb jako jsou stravování, nákupy a připojení k internetu.

Internet a Wi-Fi:

Na letišti můžete využívat Wi-Fi zdarma a bez omezení. Pokud máte sim kartu z EU, můžete v Rakousku volat a používat data za stejné ceny jako doma. Pro ostatní je možné si koupit datovou  e-sim

Supermarkety:

Na letišti najdete obchody s potravinami, které mají standardní ceny. Většina z nich je přístupná i veřejnosti, ale pamatujte na omezení tekutin při procházení bezpečnostní kontrolou.

Stravování a obchody:

K dispozici je široký výběr restaurací, kaváren a obchodů, některé jsou otevřené i veřejnosti, jiné pouze pro cestující.

Nabídka rychlého občerstvení zahrnuje McDonald’s, Burger King nebo Pinki Hotdog. Milovníci kávy mohou navštívit například Aïda nebo Starbucks. Nechybí ani bary a pekařství.

Salonky:

Pro pohodlné čekání na let můžete využít letištní salónky, které jsou zdarma pro cestující s business nebo first class letenkami nebo pro majitele určitých kreditních a členských karet. Ostatní mohou vstup získat za poplatek.

Úschovna zavazadel:

Ve veřejné části terminálu 3 je možné využít úschovnu zavazadel za poplatek.

Pitná voda:

Po bezpečnostní kontrole můžete zdarma naplnit vodu ve vodních fontánkách.

Prohlídky a vyhlídky:

Letiště organizuje prohlídky a nabízí přístup na vyhlídkovou terasu.

Další služby:

Na letišti najdete i modlitebnu, poštu, banky, bankomaty a směnárny. Pro osvěžení jsou k dispozici sprchy v saloncích SKY Lounge a JET Lounge.


Jak se dostat na letiště Vídeň:


Nejvýhodnější letenky můžete zakoupit na:

Získejte více tipů pro vaší cestu: