Letiště Katowice (KTW)

Katovické mezinárodní letiště je umístěné 30 km severně od Katovic a zhruba 115 km východně od Ostravy. Díky své poloze a levným letenkám je oblíbenou volbou pro cestovatele z Moravskoslezského kraje i z ostatních částí České republiky.


Orientace na letišti


Orientace na letišti může být někdy složitá, zvláště pro ty, kteří zde jsou poprvé. Letiště má tři hlavní terminály – A, B a C, každý určený pro různé typy letů.

  • Terminál A – je pro lety mimo Schengen. Nachází se na přízemí a je vybaven pro odlety do zemí mimo schengenskou zónu.
  • Terminál B – slouží pro lety do zemí Schengenu a má tři patra s různými službami.
  • Terminál C – je určen pro všechny přílety, bez ohledu na to, odkud letadlo přilétá.

Pro cestující, kteří chtějí cestovat pohodlněji, letiště nabízí Business Lounge ve terminálech A a B, kde se můžete před odletem uvolnit. K dispozici jsou také služby pro rychlejší průchod letištěm.

Jak se dostat do salonku na letišti Katowice?Cesta na letiště

Autem

Nejlepší cesta je po dálnici A1, která vede přímo k letišti. Z České republiky se jednoduše dostanete přes dálnici D1 a A1. Dálniční poplatky se na této trase neplatí.

Vlakem

Přestože přímé spojení na letiště vlakem není, z hlavního nádraží v Katowicích se můžete dostat na letiště městskou dopravou.

Najděte si ten správný spoj

Autobusem

Z Česka jezdí na letiště autobusy Flixbus a RegioJet. Zastávka je u vlakového nádraží v Katowicích, odkud se můžete dostat na letiště městskou dopravou.

Najděte si spoj se společností Flixbus


Rezervace parkování

Chcete najít nejlevnější cenu za parkování na letišti v Katowicích ?

Porovnání nejlevnějších parkovišť na letišti Katowice

Rezervace parkovacího místa online je velmi jednoduchá. Stačí navštívit oficiální webové stránky letiště Katowice nebo stránky poskytovatelů jednotlivých parkovacích služeb. Vyberte si datum a čas odletu i příletu, typ parkování, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám, a poté vyplňte potřebné údaje. Po dokončení rezervace obdržíte potvrzení emailem, které bude obsahovat všechny důležité informace, včetně místa parkování a pokynů pro příjezd.

Plánování cesty může být stresující, ale s možností předem si rezervovat parkovací místo se můžete na svou cestu z letiště Vídeň těšit s klidnější myslí, že vaše auto bude bezpečně zaparkováno a vy se můžete plně soustředit na své cestovní plány.


Služby na letišti


Letiště nabízí širokou škálu služeb, včetně Wi-Fi, obchodů, restaurací, směnárny, bankomatů, lékárny a prostorů pro děti. Pro kuřáky jsou připravené kuřárny a ti, kteří potřebují osvěžit, mohou využít sprchy.

Pro cestující hledající klid před odletem je k dispozici salonek a možnost přednostního odbavení. Pro uložení zavazadel slouží úschovna a pro momenty klidu je zde ekumenická kaple.


Všechny tyto služby a zařízení zajišťují, že cestující mají před odletem nebo po příletu k dispozici vše, co mohou potřebovat, a to vše v rámci jednoho dobře dostupného místa. Pro více informací navštivte  webové stránky letiště, kde najdete kompletní mapu služeb i s jejich umístěním.


Ubytování

Pokud hledáte ubytování blízko letiště, jsou zde hotely a penziony v pěší vzdálenosti. Ve městě najdete širší výběr ubytování, od hotelů po penziony.

Najděte si ubytování podle vašich preferencí


Důležité kontakty

Letištní informace (24 hod.)

801 011 752
+48 32 39 27 000

Ztracená zavazadla

LS Airport Services
+48 32 39 27 327

Welcome Airport Services
+48 32 39 27 428

Ryanair
+48 32 39 27 486

Lékař ve službě

+48 32 39 27 241

Celní služby

+48 32 39 27 158
+48 603 761 564


Jak se dostat na letiště Krakow


Získejte více tipů pro vaší cestu na letiště v Katowice

Ať už přilétáte na letiště Katowice, nebo z něj odlétáte, přečtěte si naše praktické tipy a doporučení.

Kam se létá z letiště Katowice?

Služba „Meet & Assist“ na letišti Katowice

Jak probíhá odbavení u cestujících se zdravotním postižením na letišti Katowice?