Parkování na letišti Salzburg (SZG)

Pokud se chystáte na odlet z Vídně autem a sháníte vhodné parkování v blízkosti letiště, máme pro vás několik užitečných tipů. Existuje několik možností, jak v této oblasti pohodlně zaparkovat, ať už hledáte krátkodobé nebo dlouhodobé parkování. Je důležité si předem zjistit podmínky a ceny parkování, aby vaše cesta začala co nejpohodlněji.

Porovnání nejlevnějších parkovišť na letišti Salzburg

Pro rezervaci stačí zadat místo odletu Salzburg a následně vyplnit datum odletu a příletu. Po potvrzení tlačítka najít parkoviště se zobrazí všechny možnosti jednotlivých parkování s cenovou nabídkou za Vámi zvolený termín. Nyní už stačí jen kliknout na ikonu vybraného parkoviště.


Nejlevněji zaparkujete na těchto parkovištích:

Parkoviště P3 

Nabízí bezproblémové parkování naproti letištnímu terminálu, což vám umožňuje rychlý a pohodlný přístup k vašemu letu. Pro ještě větší pohodlí jsou na parkovišti k dispozici zdarma vozíky na zavazadla, což usnadňuje manipulaci s vašimi kufry a taškami.

Parkoviště P4 

Nabízí bezproblémové parkování naproti letištnímu terminálu, což vám umožňuje rychlý a pohodlný přístup k vašemu letu. Pro ještě větší pohodlí jsou na parkovišti k dispozici zdarma vozíky na zavazadla, což usnadňuje manipulaci s vašimi kufry a taškami.


Další možnosti parkování na letišti Salzburg

V těsné blízkosti letiště Salzburg se rozprostírá několik parkovacích areálů, které uspokojí potřeby všech přijíždějících. Po příjezdu máte na výběr z několika možností parkování.

Můžete zůstat na venkovních parkovištích určených pro krátkodobé (P1 a P2) či dlouhodobé parkování (P3 a P7), nebo si zvolit parkování ve vícepodlažním parkovacím domě, který nabízí sedm pater parkovacích míst.


Za veškeré informace ohledně parkování se můžete obrátit na personál infocentra, který se nachází v Terminálu 1, v odbavovací hale. Platbu za parkování je možné provést na platebních automatech nebo přímo v infocentru.

Kontaktujte nás na informační přepážce:

  • Tel.+43 662 8580 7911
  • info@salzburg-airport.at
  • Odbavovací hala Terminálu
  • Otevírací doba: od 5:00 do odletu posledního letu


V okolí letištních budov se nachází více než 3 400 parkovacích míst, z nichž každé je vzdáleno pouze 5 minut chůze od terminálu. Z vícepodlažního parkoviště je zajištěn snadný a krytý přístup k terminálům.


Přehled počtu parkovacích míst:

Parkoviště P1: 85 míst
Parkoviště P2: 35 míst
Parkoviště P3+P3A: 1 339 míst
Parkovací dům P4: 1 740 míst
Parkoviště P5: kapacita pro 52 autobusů nebo 115 aut
Parkoviště P7: 50 míst


Plán letiště a parkování


Parkovací místa pro elektromobily

Poslední novinkou je 20 elektrických nabíjecích míst umístěných na 5. patře krytého parkoviště, což reflektuje rostoucí trend využívání elektromobilů.
Pro ty, kteří si chtějí ušetřit čas, nabízíme možnost rezervace parkovacího místa online.

Naše elektrické nabíjecí stanice byly nedávno modernizovány a v pátém patře (plocha C/D) nyní nabízíme 20 míst s e-nabíječkami (max. 4,5 kWh) pro ty, kteří dávají přednost ekologické jízdě


Ceník parkovného

KRÁTKODOBÉ OD 1. PROSINCE 2022P1              P2
Volný výjezd v rámci10 minut10 minut
1. hodina3.603.60
Každá další hodina3.603.60
Maximální denní poplatek*58.0033.00
KISS & FLY LANE 01.12.2022                    STR. 10 
VOLNÝ VÝJEZD V RÁMCI10 MIN. 
KAŽDÝCH DALŠÍCH 10 MINUT4,30 
DLOUHODOBĚ OD 1. PROSINCE 2022GARÁŽ P4P3/P7
Volný výjezd v rámci20 minut20 minut
1. hodina3.103.10
Každá další hodina3.103.10
1 den*33.0022.00
2 dny*53.0044.00
3 dny*63.0055.00
4 až 8 dní* = jeden týden69.0055.00
9 až 15 dní* = dva týdny97.0074.00
16 až 22 dní* = tři týdny125.0093.00
Každý další týden28.0019.00
Od 44. dne (7. týdne) za den12.0012.00
NABÍJECÍ STANICE PRO ELEKTROMOBILY OD 1. LEDNA 2023P4               P7         
NÁKLADY NA ELEKTŘINU ZA HODINU**2.152.15
POPLATEK ZA ZÚČTOVÁNÍ ZA PROCES NABÍJENÍ2.202.20

Všechny ceny jsou uvedeny v eurech včetně 20% daně z příjmu.


Nabídky pro časté cestovatele

Pro naše loajální zákazníky nabízíme řadu speciálních programů, díky kterým je parkování na letišti cenově výhodnější pro ty, kteří zde parkují pravidelně. Naše nabídky zahrnují.

Dlouhodobé parkovací karty: ideální pro zákazníky, kteří často parkují na letišti. Umožňují nastavit pevnou dobu vjezdu a výjezdu z parkoviště a nabízí možnost parkování za nižší, paušální cenu.

Předplacené parkovací karty: tyto karty umožňují zákazníkům nabití určité finanční částky, díky které mohou bez problémů a čekání vjíždět a vyjíždět z parkoviště, aniž by museli řešit platby při každém použití.

Soukromá parkovací místa: nabízíme možnost rezervace vlastního parkovacího místa v našem vícepodlažním parkovišti. K dispozici je držák a vysílač pro jednoduché využívání. Tato možnost zaručuje, že vaše parkovací místo bude vždy dostupné a ušetří vám čas strávený hledáním volného místa.

Tyto služby jsou navrženy tak, aby maximalizovaly pohodlí a efektivitu parkování pro naše pravidelné zákazníky. Pokud hledáte způsob, jak učinit vaše pravidelné parkování na letišti jednodušší a cenově přijatelnější, naše speciální nabídky jsou tady právě pro vás.


Bezbariérové parkování


Velký důraz klademe na to, aby byl proces příletu a odletu pro naše cestující s omezenou pohyblivostí co možná nejpříjemnější a nejsnadnější.

Na našem letišti jsou k dispozici speciálně vyhrazená bezbariérová parkovací místa. Můžete je najít jak na plochách určených pro krátkodobé parkování P1, tak i ve vícepodlažním parkovišti na přízemí, které se nachází velmi blízko východu. Kromě toho nabízíme prostorná parkovací místa na každém patře vedle schodišť, která jsou vybavena bezbariérovými výtahy určenými pro vozíčkáře.


Držitelé průkazu osoby se zdravotním postižením dle § 29b StVO či EU parkovacího oprávnění pro osoby se zdravotním postižením mají nárok na slevu ve výši 50 procent na parkovné uvedené na vjezdových sloupcích a platebních automatech, stejně jako na ceníku dostupném na webových stránkách letiště Salzburg.

Slevu je možné uplatnit přímo v Informačním centru v Terminálu 1.


Upozorňujeme, že existují cenové rozdíly mezi krátkodobým a dlouhodobým parkováním, proto doporučujeme se s těmito cenami předem seznámit.

Služby pro zdravotně postižené na letišti Salzburg


Jak se dostat na letiště Salzburg


Získejte více tipů pro vaší cestu na letiště Salzburg

Letištní salonek Business Lounge letiště Salzburg

Jak se dostat na letiště Salzburg

Kam se létá z letiště Salzburg