Letiště Frankfurt nad Mohanem 

Frankfurtské letiště je hrdým nositelem titulu největší letiště v Německu a řadí se mezi nejfrekventovanější v Evropě. Jeho moderní terminály poskytují zázemí široké škále předních leteckých společností a nabízí pravidelné spoje do celého světa.

S roční kapacitou přesahující 70 milionů cestujících a s disponibilitou čtyř ranvejí, letiště ve Frankfurtu nad Mohanem zvládá intenzivní letecký provoz s bravurou. Mezi oblíbené destinace patří Berlín, Hamburk a Londýn.


Terminály

Frankfurtské letiště je známo svými atraktivními cenami letenek a zájezdů, obzvláště do exotických destinací, jako jsou Dubaj, Bangkok, Dauhá nebo Káhira.


Terminál 1: hostí brány A, B, C a Z, které slouží jak pro schengenské, tak pro mimoschengenské lety.

Terminál 2: se svými branami D a E, rovněž obsluhuje oba druhy letů. Systém SkyLine zajišťuje hladký transfer mezi všemi branami.

Transfer mezi terminály:

Pro bezproblémový transfer mezi terminály je zde instalována visutá dráha SkyLine, která operuje v krátkých časových intervalech. Vzhledem k narůstajícímu počtu cestujících probíhá výstavba nového, třetího terminálu, jehož slavnostní otevření se plánuje na rok 2026.


Doprava z letiště

Chcete-li se dostat z letiště a zároveň si prohlédnout Frankfurt nebo jiná města poblíž, můžete použít místní dopravu, jako jsou městské vlaky S-Bahn nebo autobusy.

Dopravní možnosti:


Vlaky S-Bahn (S8, S9) a regionální vlaky (RE2, RE3):

Jedou do centra Frankfurtu na hlavní nádraží. Jízdenka stojí 5,80 EUR. Cesta trvá 12 minut. Vlaky jezdí každých 10–15 minut.

Regionální vlaky (RB58, RB59):

Jedou do jižní části Frankfurtu. Jízdenka stojí 5,80 EUR. Cesta trvá 12 minut. Vlaky jezdí každých 20–40 minut.

Autobusy (61, X61):

Také jedou do jižní části Frankfurtu. Jízdenka stojí 5,80 EUR. Cesta trvá 22–35 minut. Autobusy jezdí každých 15 minut.


Další informace o vlacích S-Bahn:

Vlaky S-Bahn S8 a S9 jsou rychlé a spolehlivé. Vlaky odjíždějí každých 10–20 minut a do hlavního nádraží je to asi 10 minut. Do celého Frankfurtu se dostanete s přestupy za 30 minut. Nástupiště je v přízemí terminálu 1, které je dobře označené a snadno dostupné. Z terminálu 2 se můžete na terminál 1 dostat zdarma autobusem nebo vláčkem SkyLine.

Kde koupit jízdenky:

Jízdenky za 5,80 EUR koupíte v automatech u nástupišť, můžete platit kartou nebo hotově. Automaty Deutsche Bahn jsou červené, RMV zelené. Jízdenky lze koupit i přes aplikaci RMVGo.

Využijte možnost půjčení automobilu


Doprava z ČR

Cesta autem

Pokud rádi jezdíte autem, z Prahy je nejlepší cesta po dálnici D5 směrem na Rozvadov. Pak pojedete po německé dálnici A6 a u města Altdorf se připojíte na dálnici A3, která vede přímo na letiště ve Frankfurtu.

Vzdálenost: je 513 km.

V Německu: se za dálnice neplatí.

Nezapomeňte si dopředu rezervovat parkování

Cesta vlakem

Můžete jet vlakem z Prahy na letiště ve Frankfurtu a lístek v jednom směru vás bude stát od 540 Kč. Budete muset dvakrát přestoupit – v Chebu a Norimberku – a celá cesta trvá asi 7,5 hodiny.

Cesta autobusem

Společnosti Flixbus a RegioJet mají až 5 autobusů denně z Prahy a Plzně přímo na letiště ve Frankfurtu. Lístek v jednom směru stojí od 699 Kč. Autobus vás vezme přímo na letiště bez přestupů a z Prahy to trvá asi 7 hodin.

Na letišti najdete autobusovou zastávku na parkovišti P36, odkud vás každých 10 minut mezi 5:00 a 23:45 zdarma odvezou autobusy na oba terminály.

Najděte si vlastní spoj


Ubytování

Pro snadný přístup k ubytování v blízkosti letiště můžete využít online rezervační platformy, které nabízí širokou škálu možností od ekonomických po luxusní hotely.

Pokud se chystáte na brzký ranní let nebo vám letadlo přistává pozdě večer a nechcete trávit noc na cestách, máte v okolí frankfurtského letiště široký výběr ubytovacích možností. Přinášíme vám přehled těch nejvýhodnějších.

Ubytování přímo na letišti:

Hotely v blízkém okolí letiště:

Další možnosti ubytování


Služby, stravování a nákupy

Podívejte se, co nabízí frankfurtské letiště, kde si můžete pochutnat na dobrém jídle a kde najdete skvělé obchody.

Wi-Fi a internet:

Máte tu neomezené Wi-Fi zdarma. Připojte se k síti „Airport-Frankfurt“. S EU SIM kartou můžete v Německu volat a používat data za stejné ceny jako doma. Mimo EU si můžete koupit datovou e-SIM.

Obchody a supermarkety:

Najdete tu různé obchody od luxusních po ty s potřebami pro cestování. Většina obchodů je v tranzitní zóně s značkami jako Hugo Boss, Burberry a další. Jsou tu i obchody bez cla a s elektronikou. Pro potraviny máte supermarkety a minimarkety, některé jsou otevřené nonstop. Všechny obchody najdete na webu letiště.

Jídlo a pití:

Restaurace jsou před a za bezpečnostní kontrolou, nejvíce jich je v tranzitní zóně. Fast-foody typu McDonald’s jsou v obou terminálech. Máte tu i pekárny a kavárny otevřené od brzkých ranních hodin. Celý seznam restaurací najdete na webu letiště.

Úschovna zavazadel:

Je dostupná v obou terminálech, někde nonstop. Cena za den je od 9,50 EUR.

Sprchy:

Jsou otevřené od 6:00 do 23:00 a ceny začínají na 6 EUR včetně ručníku.

Pitná voda:

Po bezpečnostní kontrole jsou na obou terminálech fontány s pitnou vodou.

Cestování s dětmi:

Místnosti pro péči o děti jsou umístěné po celém letišti.

Bankomaty a směnárny:

Vyhněte se směnárnám ReiseBank a Travelex kvůli špatným kurzům. Bankomaty jsou po celém letišti, některé bez poplatku, jiné s poplatkem.

Vyhlídková terasa:

Je v nejvyšším patře Terminálu 2, otevřená od 10:00 do 18:00 a je zdarma. Další venkovní terasu najdete v tranzitní zóně Terminálu 1.


Jak se dostat ve Frankfurtu na letiště:

Nejvýhodnější letenky můžete zakoupit na:

Získejte více tipů pro vaší cestu:

Létání s dítětem mladším dvou let

Jak se připravit na první let letadlem

Na co si dát pozor na letišti?