Letiště Frankfurt Hahn

Na západním okraji Německa, v malebné krajině ležící kousek od hranic prosperujícího Lucemburského velkovévodství, se tyčí letiště specializované na nízkonákladovou leteckou dopravu. Tento letecký terminál je výjimečný tím, že slouží jako exkluzivní základna pro dvě přední nízkonákladové aerolinie – Ryanair a Wizz Air, které odtud nabízejí pravidelné spoje do rozličných evropských destinací.

Přestože se letiště nachází na německém území, volí pro sebe označení „Frankfurt“, což může vyvolávat zmatek, jelikož je od skutečného frankfurtského finančního centra vzdáleno téměř 130 kilometrů. Tento název může u cestujících vzbuzovat dojem blízkosti k samotnému Frankfurtu nad Mohanem, nicméně ve skutečnosti je letiště situováno bliže k Lucemburku, který je vzdálen pouhých 112 kilometrů.


Jak se dostat z letiště Frankfurt Hahn

Společnost Flibco se stará o hlavní dopravní spojení s okolními městy, na jejich webových stránkách je možné rezervovat jízdenky začínající na ceně 5 € za jedno místo na spoji.


Možnosti dopravy:

Do centra Frankfurtu se zastávkou na letišti ve Frankfurtu:

Spoje směřující do centra Frankfurtu vyjíždějí přibližně každou hodinu v souladu s aktuálním letovým řádem. Cesta trvá téměř dvě hodiny a cena jízdenky je 16 €. Jizdenky zakoupíte na tomto odkazu.

Lucemburk s zastávkou na letišti v Lucemburku:

Autobusy do Lucemburku jezdí v průměrném intervalu dvou hodin, přičemž první a poslední spoje jsou přizpůsobeny aktuálním odletům a příletům. Délka cesty přesahuje dvě hodiny a cena jízdenky činí 19 €.

Trier (Trevír):

Spojení do Trevíru jsou zajištěna s nepravidelnou frekvencí jednou za 2 až 3 hodiny v závislosti na letovém řádu. Cesta trvá zhruba hodinu a za jízdenku zaplatíte 12 €.

Využijte možnost půjčení automobilu


Jak se dostat na letiště Franfurkt Hahn:

Frankfurt Hahn se může stát výhodným odletovým místem pro cestovatele z České republiky, neboť je relativně blízko. Zvažujete-li pozemní dopravu do Frankfurtu, zde jsou vaše možnosti.

Automobilem

Pro ty, kdo upřednostňují pohodlí vlastního vozu, je z Prahy nejefektivnější trasou dálnice D5 směrem na Rozvadov, odkud pokračujete na německé dálnici A6. Po ní pojedete až k rozcestí Kreuz Altdorf, kde přejedete na dálnici A3 vedoucí přímo k frankfurtskému letišti.

  • Vzdálenost: 513 km
  • Na německých dálnicích se aktuálně mýtné neplatí

Rezervace parkování na frankfurtském letišti

Autobusem

Z Frankfurtu nad Mohanem a dalších okolních měst jezdí na letiště autobusy společnosti Flibco. Jízdenky od 5 EUR lze zakoupit předem na stránkách Flibco.

Jednosměrná doprava z frankfurtského hlavního nádraží na letiště Hahn

Autobusová zastávka se nachází na parkovišti autobusů na ulici Stuttgarter Straße u „Parkhaus Am Hauptbahnhof“. Autobus se nachází na letištním autobusovém nádraží na parkovišti „P36 – Terminál 1. Vlakové nádraží se nachází mezi letištními terminály 1 a 2, které jsou přímo u stanice P36, kde jsou umístěny všechny mezinárodní autobusy.

Jednosměrná linka z letiště Frankfurt nad Mohanem P36 na letiště Hahn

Letiště Frankfurt nad Mohanem P36. Autobusová zastávka je umístěna na autobusovém nádraží letiště na parkovišti „P36 – Terminál 1, mezi letištními terminály 1 a 2. Autobus zastavuje přímo na stanici P36, kde jsou umístěny všechny mezinárodní autobusy.

Do Frankfurtu nad Mohanem se z Prahy dostanete autobusy Flixbus nebo RegioJet za ceny kolem 1 100 Kč. Cesta autobusem trvá přibližně 10 hodin.

Najděte si vlastní spoj

Vlakem


Vlakové spojení z Prahy do stanice Frankfurt(M) Flughafen Fernbf je dostupné již od 540 Kč jednosměrně. Tato trasa obnáší dva přestupy – v Chebu a v Norimberku, s celkovou dobou cesty kolem 7,5 hodiny.

Najděte si vlastní spoj


Ubytování:

Potřebujete přenocovat blízko letiště kvůli časnému odletu nebo pozdnímu příletu a nechcete trávit noc na cestě? V okolí frankfurtského letiště je pro vás připravena široká škála ubytovacích možností. Vybrali jsme pro vás ty nejvýhodnější varianty.

Ubytování přímo na letišti:

Pro ty, kteří hledají pohodlné ubytování nedaleko letiště, je k dispozici několik kvalitních hotelů. Všechny se nacházejí v pohodlné pěší vzdálenosti, což usnadňuje přílet i odlet.

B&B Hotel Frankfurt Hahn-Airport – Tento moderní hotel se nachází přímo naproti frankfurtskému letišti Hahn a nabízí zvukotěsné pokoje s TV s plochou obrazovkou a bezplatným Wi-Fi. Snídaně se podává od 6:00 do 10:00.

Airport-Hotel Fortuna – Tento rodinný hotel se nachází na letišti Frankfurt-Hahn. Nabízí bezplatné Wi-Fi a bezplatnou kyvadlovou dopravu na 5 minut chůze vzdálený letištní terminál.

My Place – Tento stylový hotel se nachází pouhých 800 metrů od letiště Frankfurt-Hahn. Nabízí 24hodinovou bezplatnou dopravu na letiště, bezplatné Wi-Fi a atraktivní venkovní terasy.

Hotely v okolí

Hotely situované v blízkosti letiště často nabízejí příznivější ceny, avšak cestující musí počítat s tím, že na terminál je potřeba dorazit pomocí městské dopravy. Naší prioritou je však výběr těch ubytovacích zařízení, které poskytují hostům bezplatnou dopravu na letiště ve formě vlastního servisu.

Hotel Pizzeria VENEZIA – Tento hotel situovaný v malém městě Sohren nabízí komfortní ubytování a vynikající jídlo. Zdarma zajišťuje kyvadlovou dopravu z letiště Frankfurt-Hahn, které odtud leží jen 3 km daleko.

Další možnosti ubytování


Služby, stravování a nákupy:

Wi-Fi a internetové služby:


Na letišti Frankfurt Hahn mohou cestující využívat Wi-Fi zdarma po dobu jedné hodiny. Pro připojení je potřeba se přihlásit do sítě “Telekom hotspots”.

Pokud máte SIM kartu z jiného státu EU, v Německu můžete volat a používat data za stejné sazby jako doma.

Mimo EU si můžete snadno a rychle pořídit datovou e-SIM.

Stravování a občerstvení:


Letiště nabízí široký výběr kaváren a restaurací, jejichž otevírací doby se mohou lišit v závislosti na letovém plánu.

Pro ty, kdo by měli hlad i mimo běžné otevírací hodiny, je tu McDonald’s s nepřetržitým provozem, který se nachází na terminálu 1.

Úschovna zavazadel


Pro uložení vašich zavazadel jsou k dispozici uzamykatelné skříňky umístěné u parkoviště P1.

Cena úschovy se pohybuje od 71 Kč do 119 Kč za 24 hodin, v závislosti na velikosti zavazadla.

Finanční služby:


Pokud potřebujete vyměnit peníze nebo vybrat hotovost, můžete využít směnárnu a bankomaty, které se nacházejí na terminálu 1.

Letištní salónky


Na letišti Frankfurt Hahn nejsou k dispozici žádné letištní salónky.

Sprchy:


V současné době letiště nenabízí možnost využití sprch.


Jak se dostat na letiště Frankfurt Hahn:


Nejvýhodnější letenky můžete zakoupit na:

Získejte více tipů pro vaší cestu:

Hotely v okolí letiště Frankfurt Hahn

Kam se létá z letiště Frankfurt Hahn

Služby na letišti Frankfurt Hahn