Letiště Václava Havla Praha

Letiště Václava Havla v Praze, které nese jméno významného prvního prezidenta České republiky po pádu komunismu, se pyšní svou polohou na severozápadní hranici metropole. Jako největší a nejvýznamnější letecký uzel v České republice, letiště každoročně přivítá miliony cestujících a stává se tak primárním vstupním bodem do země.

Informace o letišti:

Letiště Praha-Ruzyně

K Letišti 6/1019

160 08 Praha 6

Tel.: +420 220 111 888 (nonstop provoz)

GPS50°6’27.06″N 14°16’2.38″E 

Služby

Své cestující letiště hýčká moderními terminály rozkládajícími se na rozlehlém areálu, které jsou vybaveny širokou paletou služeb navržených tak, aby zajišťovaly maximální pohodlí. Nabídka zahrnuje obchody s bezcelním zbožím, restaurace s pestrou škálou jídel z české i světové kuchyně a řadu lounge a čekáren, které jsou připraveny uspokojit potřeby cestujících z celého světa. Jak si zpříjemnit čekání na letadlo se dočtete zde.

Doprava na letiště

Doprava z letiště do centra Prahy a sousedních oblastí je zajištěna efektivně, a to jak prostřednictvím veřejné dopravy včetně autobusů a taxislužeb, tak i skrze různé možnosti soukromého transferu. Letiště také disponuje parkovištěm pro krátkodobé i dlouhodobé parkování, což vyhovuje širokému spektru potřeb cestujících. Jak se dostat pohodlně na letiště najdete zde

Z Prahy do celého světa

Letiště Václava Havla pravidelně nabízí lety do širokého spektra světových destinací. Jeho portfólio zahrnuje jak renomované národní letecké společnosti, tak i nízkonákladové aerolinie, čímž poskytuje cestujícím flexibilní výběr letových možností pro obchodní cesty, turistiku nebo návštěvy rodiny.

Letiště je tak nejen nezbytným pilířem letecké dopravy v České republice, ale také významným ekonomickým motorem pro region. Jeho role v mezinárodním cestovním ruchu a obchodu je zcela zásadní a vedení letiště neustále usiluje o rozšiřování služeb a zlepšování zážitků pro všechny cestující.

Odbaveni

Bezpečnost na letišti je prioritou a splňuje vysoké standardy díky nejmodernějším technologiím a procedurám. Při příchodu na letiště jsou cestující vyzýváni k procházení bezpečnostními kontrolami, které odpovídají mezinárodním normám. Vše o odbavení se dočtete zde.

Letiště Václava Havla je tak nejen nezbytným pilířem letecké dopravy v České republice, ale také významným ekonomickým motorem pro region. Jeho role v mezinárodním cestovním ruchu a obchodu je zcela zásadní a vedení letiště neustále usiluje o rozšiřování služeb a zlepšování zážitků pro všechny cestující.