Letiště Bratislava (BTS)

Letiště Bratislava, známé také pod oficiálním názvem Letisko M. R. Štefánika, se rozkládá na okraji slovenské metropole. Toto letiště, pojmenované po významném slovenském generálovi a politikovi Milanu Rastislavovi Štefánikovi, představuje hlavní leteckou bránu pro mezinárodní i domácí lety na Slovensku. Z hlediska své polohy je letiště strategicky umístěno v blízkosti dvou evropských hlavních měst – Vídně a Budapešti, což mu poskytuje významnou logistickou výhodu.

Informace o letišti:

Letisko M. R. Štefánika – Airport Bratislava, a. s. (BTS)
P. O. Box 160
823 11 Bratislava 216
Slovenská republika

Tel: +421 233 033 353

GPSN 48.1702076, E 17.1991187

Služby

Letiště v Bratislavě nabízí řadu služeb, které usnadňují a zpříjemňují cestování jak pro občasné turisty, tak pro časté cestující. Víceinformací o službách letiště naleznete v našem článku v našem článku zde

Odbavení

Check-in můžete provést buď klasickou cestou na přepážce na letišti, nebo pohodlně online. Upozorňujeme, že letecké společnosti jako Ryanair a Wizz Air vyžadují, aby cestující dokončili online check-in předem. V případě, že tak neučiníte, může být check-in přímo na letišti účtován dle aktuálního ceníku dané letecké společnosti. Online check-in je snadno dostupný na internetových stránkách příslušného dopravce, a to i prostřednictvím jejich mobilní aplikace. Více informací o tom jak najít svůj terminál naleznete zde.

Bezpečnostní opatření

Bezpečnostní opatření na letišti Bratislava jsou na nejvyšší úrovni, s neustálými inovacemi a zlepšováním procesů, které zajišťují bezpečnost cestujících i letů. Personál letiště je dobře vyškolený a připravený zvládat širokou škálu situací, což zahrnuje jak běžný provoz, tak mimořádné události. Co si sebou vzít nebo nevzít do letadla se dočtěte zde.

Navzdory své relativně menší velikosti ve srovnání s jinými evropskými letišti, Letiště Bratislava hraje klíčovou roli v regionální a mezinárodní letecké dopravě. Jeho význam neustále roste s rozšiřující se sítí destinací, které nabízejí pravidelné i charterové lety do různých částí světa. Rozvoj infrastruktury a služeb, které letiště poskytuje, je neustálý proces, jenž odráží dynamiku a růst leteckého průmyslu v regionu.