Letiště Memmingen (FMM)

Memmingenské letiště, někdy označované jako „Mnichov West“, se nachází v jihozápadním Bavorsku, zhruba 115 km západně od Mnichova a 70 km severně od Bodamského jezera. Toto letiště je ztělesněním nízkonákladového modelu s jedním kompaktním terminálem, který byl navržen a postaven s ohledem na maximální úspory. Doporučujeme zde strávit co nejmenší množství času a přijít asi 70 minut před plánovaným odletem.

Provozní doba letiště je stanovena od 6:00 do 22:00.

Bezbariérové ​​cestování

Cestující s omezenou pohyblivostí mohou svou cestu na letišti Memmingen snadno a pohodlně zahájit. Pro zajištění hladkého průběhu je důležité se u své letecké společnosti zaregistrovat včas. Při rezervaci online nebo v cestovní kanceláři, nejpozději však při vyzvednutí letenky, uveďte typ postižení a rozsah pomoci, kterou potřebujete. Zaměstnanci na letišti i v leteckých společnostech vám rádi pomohou. Ryanair nabízí speciální kontaktní čísla pro zvláštní pomoc. Ve společnosti Wizz Air musí cestující, kteří jsou odkázáni na invalidní vozík, při rezervaci informovat call centrum.

Všechna bezbariérová zařízení jsou označena známým symbolem. Příletové a odletové prostory v terminálu pro cestující jsou bezbariérové. Všechna zařízení jsou snadno dostupná i pro vozíčkáře. V terminálu jsou zdarma k dispozici invalidní vozíky z prodejny zdravotnických potřeb Gerstberger z Memmingenu.

Možnost parkování pro hosty s omezenou schopností pohybu
Můžete se zdarma zastavit na 10 minut na vyhrazených místech přímo před terminálem. Parkovací místa pro hosty s omezenou schopností pohybu a orientace jsou speciálně označena na parkovišti P1 u terminálu a dále na parkovištích P3 a P2.Prohlídky letiště na letišti Memmingen

Připadá vám svět letišť stejně vzrušující jako nás?

Pak nahlédněte do zákulisí letiště Memmingen a zjistěte, co se na tomto letišti skrývá. Navštívíte také letištní hasiče a dozvíte se mnoho o historii bývalého vojenského letiště. Naše letištní prohlídky rozbuší srdce každého pilota.

Nabízíme okružní jízdy na letiště pro dospělé (trvání cca 1,5 – 2 hodiny) a především pro děti (trvání cca 1 – 1,5 hodiny). Prohlídky je možné rezervovat pro jednotlivce i skupiny. Upozorňujeme, že před prohlídkou je nutné uvést celá jména všech účastníků.

Prohlídky se obvykle konají při minimálním počtu 10 osob, takže jednotlivé rezervace lze zrušit nebo přesunout na jiný termín. Maximální počet účastníků na jeden zájezd je 25 osob a v případě potřeby může být rozdělen. Máte-li jakékoli dotazy týkající se naší nabídky nebo vaší rezervace, kontaktujte přímo náš tým pro prohlídky letiště na adrese fuehrungen@memmingen-airport.com


Ubytování

Potřebujete přenocovat blízko letiště kvůli časnému odletu nebo pozdnímu příletu a nechcete trávit noc na cestě? V okolí memmingenského letiště je pro vás připravena široká škála ubytovacích možností. Vybrali jsme pro vás ty nejvýhodnější varianty.

Ubytování přímo na letišti

Pro ty, kteří hledají pohodlné ubytování nedaleko letiště máme tyto možnosti:

FMM Hostel – se nachází v destinaci Memmingen a nabízí expresní check-in a check-out a bezplatné Wi-Fi ve všech prostorách.

Bergers Airporthotel Memmingen – Hotel se nachází blízko letiště Allgäu v Memmingerbergu a nabízí ubytování v moderních pokojích se zvukově izolovanými okny a TV s plochou obrazovkou.

Ubytování v okolí

Ubytování ve větší vzdálenosti od letiště, nabízí široký výběr dle požadavků klienta.

Allgäu Apartment, Memmingen – tento prostorný apartmán je ideální pro jednodenní výlety do Mnichova a nachází se na klidném místě v Memmingerbergu, 1,8 km od letiště.

Urban Flair Hotel, Memmingen – se nachází v destinaci Memmingen a poskytuje terasu, antialergenní ubytování, bezplatné Wi-Fi a bar. Vzdálenost od letiště 3,8 km.

Najděte si ubytování podle vašich představ.


Služby, stravování a nákupy

Objevte, které služby a zařízení nabízí letiště Memmingen. Zjistěte, kde si pochutnat na dobrém jídle a kde provést nákupy.

Wi-Fi a internetové služby

Na letišti je dostupné neomezené a bezplatné Wi-Fi připojení. Pokud používáte SIM kartu z některé země EU, můžete v Německu telefonovat a využívat data za stejné ceny jako ve vaší domovské zemi.

Pokud máte SIM kartu mimo EU, můžete snadno a rychle získat německou datovou e-SIM kartu na webu.

Supermarkety a obchody:


Na letišti Memmingen není k dispozici supermarket ani minimarket s potravinami.

Možnosti nakupování jsou zde omezené a omezují se pouze na jeden duty-free obchod dostupný za bezpečnostní kontrolou.

Stravování a občerstvení


Pro stravování můžete využít několik možností jak ve veřejné, tak i v tranzitní zóně.

Velká kavárna nabízející bagety a různé teplé pokrmy se nachází ve veřejné části hlavní haly a další občerstvení najdete naproti terminálu. Za bezpečnostní kontrolou jsou k dispozici 3 malé kavárny, které se specializují převážně na studené snacky.

Otevírací doba je přizpůsobena aktuálnímu letovému provozu.

Úschovna zavazadel

Na letišti Memmingen nejsou k dispozici automatické skříňky ani služba úschovny zavazadel.

Bankomaty a směnárny


Přestože na letišti nefungují klasické směnárny, v příletové hale (veřejná část) se nachází bankomat Sparkasse, který akceptuje i zahraniční platební karty.

Ztráty nálezy

Pokud se vaše zavazadlo ztratí, kontaktujte náš servisní tým pro ztráty a nálezy.
Telefon: +49 8331 9725 276
E-mail: lostandfound@allgate.de


Jak se dostat na letiště Memmingem:


Kde mužete nejvýhodnější letenky


Získejte více tipů pro vaší cestu

Jak se dostat na letiště Memmingem

Služby na letišti Memmingem

Kam se létá z letiště Memmingem