Doprava na letiště Václava Havla

Letiště je situováno přibližně 10 kilometrů západně od centra Prahy, v městské části Praha 6. Pro cestující a návštěvníky města je tedy klíčové, aby byly k dispozici spolehlivé a efektivní možnosti dopravy, které umožňují pohodlné cestování mezi letištěm a různými částmi Prahy.


Automobilem

Na Letiště Praha přijedete po rychlostní silnici R7. Na dopravním značení sledujte piktogram letiště. Příjezd k letištním terminálům je barevně značen na vozovce nebo na dopravním značení.

  • Terminál 1 – červená
  • Terminál 2 – modrá

Porovnání nejlepších parkovišť na letišti Salzburg


Jak se dostat na letiště Václava Havla v Praze


Vlakem

Přeprava z/na Letiště Praha: Služba Airport Express

Autobusová linka Airport Express poskytuje pohodlné a rychlé přímé spojení mezi Letištěm Praha a hlavním železničním nádražím v Praze. Tato stanice slouží jako uzlový bod pro další vlakové spoje, které vás mohou odvézt do různých částí České republiky i do zahraničí.

Vlastnosti služby Airport Express:

Najděte si vlastní spoj


Dálkový autobus

Pokud raději jezdíte autobusem než autem nebo vlakem, využijte služeb společností RegioJet či Flixbus. Jízdenky lze zakoupit online na webových stránkách, v mobilní aplikaci obou dopravců a v případě volné kapacity také u řidiče v autobuse.

Cena se samozřejmě odvíjí od vaší startovní stanice. Například Flixbusem z Ostravy na hlavní nádraží v Praze se dostanete od 269 Kč.

Pak už jen stačí nasednout na zmíněný Airport Express.

Najděte si spoj se společností Flixbus


Rezervace parkování pro váš pohodový odlet

Chcete najít nejlevnější cenu za parkování na letišti Václava Havla?

Porovnání nejlevnějších parkovišť na letišti Václava Havla

Rezervace parkovacího místa online je velmi jednoduchá. Stačí navštívit oficiální webové stránky letiště Václava Havla nebo stránky poskytovatelů jednotlivých parkovacích služeb. Vyberte si datum a čas odletu i příletu, typ parkování, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám, a poté vyplňte potřebné údaje. Po dokončení rezervace obdržíte potvrzení emailem, které bude obsahovat všechny důležité informace, včetně místa parkování a pokynů pro příjezd.

Plánování cesty může být stresující, ale s možností předem si rezervovat parkovací místo se můžete na svou cestu z letiště Václava Havla těšit s klidnější myslí, že vaše auto bude bezpečně zaparkováno a vy se můžete plně soustředit na své cestovní plány.


Získejte více tipů pro vaší cestu na letiště Václava Havla