Možnosti odbavení na letišti Václava Havla

V současné době se letecká doprava stává čím dál více přístupnou, což přirozeně vede k nárůstu počtu cestujících toužících po pohodlnějších a hladších zážitcích z cestování. Mnozí z nás hledají praktické tipy a triky, jak si cestu letecky co nejvíce užít, a jak zefektivnit proces odbavení, aby náš let byl co nejpříjemnější.


Odbavení na letišti Václava Havla


Tradiční odbavení na přepážce

Po příchodu na letiště se nejprve podívejte na informační tabule s odlety, abyste zjistili, na které přepážce se budete odbavovat pro váš let nebo s vaší leteckou společností. Lety do zemí schengenského prostoru se odbavují na Terminálu 2, zatímco ostatní mezinárodní lety vycházejí z Terminálu 1.

Dbejte na čas otevření odbavovacích přepážek, který bývá obvykle stanoven na 2 hodiny před plánovaným odletem, zatímco uzávěrka check-inu nastává 40 minut před odletem. Tento časový rámec se může lišit v závislosti na letecké společnosti a destinaci.


Příprava

Před předáním zavazadel na přepážce si, prosím, pečlivě prostudujte bezpečnostní předpisy týkající se zakázaných předmětů v odbavených i příručních zavazadlech. Mějte připravenou svoji letenku (elektronickou nebo papírovou) a cestovní pas nebo občanský průkaz, pokud cestujete do zemí schengenského prostoru či do států, kde je totožnostní doklad akceptován.

Na přepážce obdržíte palubní vstupenku, s níž se můžete přesunout k bezpečnostní kontrole na Terminálu 2 nebo k pasové kontrole na Terminálu 1, kde proběhne bezpečnostní kontrola až u gatu.

Upozorňujeme, že některé letecké společnosti mohou účtovat poplatky za odbavení na přepážce, proto doporučujeme ověřit si možné dodatečné poplatky a odbavovací procedury u vašeho dopravce.


Online check-in

Mnoho leteckých společností umožňuje odbavení online. Zkontrolujte dostupnost této služby a její podmínky u vašeho dopravce. Po online odbavení si můžete palubní vstupenku vytisknout nebo uložit do svého mobilního zařízení.

Cestujete-li pouze s příručním zavazadlem, můžete se na letišti vydat přímo k validátorům palubních vstupenek podle navigace „K odletům/To all gates“. Máte-li odbavené zavazadlo, odevzdejte ho na přepážce pro váš let nebo využijte samoobslužné přepážky pro odbavení zavazadel (Self Check-in a Self-Service Bag Drop).


Check-in přes mobilní aplikaci

Některé aerolinie nabízí odbavení prostřednictvím jejich mobilní aplikace. Po úspěšném odbavení vám aplikace vygeneruje elektronickou palubní vstupenku s dvourozměrným čárovým kódem.

Při příjezdu na letiště s příručním zavazadlem se můžete přímo vydat k validátorům palubních vstupenek a následně pokračovat k pasové kontrole(Terminál 1) nebo bezpečnostní (Terminál 2) kontrole.

S odbaveným zavazadlem navštivte přepážku určenou pro váš let nebo využijte samoobslužné odbavení zavazadel.


Samoobslužné kiosky pro odbavení

Na letišti můžete také využít samoobslužné kiosky pro odbavení umístěné v odletové hale obou terminálů. Po skenování elektronické letenky nebo cestovního dokladu, zadání čísla rezervace či informací o věrnostním programu, si můžete vybrat sedadlo dle vaší preference a následně obdržíte vytisknutou palubní vstupenku.

S touto vstupenkou můžete pokračovat k validátorům palubních vstupenek a následně k příslušným kontrolám.


Mapa letiště Václava Havla


Rezervace parkování pro váš pohodový odlet

Chcete najít nejlevnější cenu za parkování na letišti Václava Havla?

Porovnání nejlevnějších parkovišť na letišti Václava Havla

Rezervace parkovacího místa online je velmi jednoduchá. Stačí navštívit oficiální webové stránky letiště Václava Havla nebo stránky poskytovatelů jednotlivých parkovacích služeb. Vyberte si datum a čas odletu i příletu, typ parkování, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám, a poté vyplňte potřebné údaje. Po dokončení rezervace obdržíte potvrzení emailem, které bude obsahovat všechny důležité informace, včetně místa parkování a pokynů pro příjezd.

Plánování cesty může být stresující, ale s možností předem si rezervovat parkovací místo se můžete na svou cestu z letiště Václava Havla těšit s klidnější myslí, že vaše auto bude bezpečně zaparkováno a vy se můžete plně soustředit na své cestovní plány.


Získejte více tipů pro vaší cestu na letiště Václava Havla