Jak se dostat z/na letiště Salzburg

Veřejná doprava nabízí spojení mezi salzburgským letištěm, hlavním vlakovým nádražím a centrem města, a také zajistí pohodlné cestování do destinací jako Zell am See, Maishofen, Saalfelden, Weißbach, St. Martin, Unken, Bad Reichenhall a Wals.Autobusové spoje na letiště

Jízdenky lze zakoupit u automatu na autobusové zastávce nebo přímo u řidiče.


Městská doprava v SalzburguSalzburg Card


Pro turisty je k dispozici Salzburg Card, která umožňuje volný vstup do mnoha turistických atrakcí a zahrnuje neomezené cestování veřejnou dopravou ve městě na 3 dny.

Salzburg Cart lze zakoupit v Informačním centru.Regionální autobusy

  • Postbus 260: Propojuje hlavní nádraží s letištěm, Bad Reichenhall, Unken, Lofer (přestup na autobus č. 4012 do St. Johann I. Tirol a Kitzbühel), St. Martin, Weißbach, Saalfelden, Maishofen a Zell am See.
  • Autobus č. 180: Jezdí mezi hlavním nádražím, letištěm, Wals, Grossgmain a Bad Reichenhall.
  • Autobus č. 181: Spojení z hlavního nádraží na letiště, Wals, Grünau, Walserberg Staatsgrenze.
  • Autobus č. 270: Zajišťuje spojení mezi hlavním nádražím a letištěm, s výjimkou trasy do Eben P+R, která je v provozu pouze v sobotu od 16.12.2023 do 13.04.2024.

Pro další informace o jízdních řádech, jízdenkách a tarifech navštivte webové stránky Postbus nebo ÖBB.

Nebo na stránkách městské dopravy, na které najdete jízdní řády, jízdenky a jízdné.


Autobusové spojení do Tyrolsko

  • Postbusová linka 260 (3062) až do Loferu, poté přestup na autobus 4012 do St. Johannu a Kitzbühelu. Autobusová zastávka před letištním terminálem 1.

Autobusové spojení do Bavorska

  • Postbus 260 (3062) a 180 (3068) do Bad Reichenhallu. Autobusová zastávka před letištním terminálem 1.
  • Autobus č. 840: cesta trvá cca 45 min z hlavního nádraží v Salcburku na hlavní nádraží v Berchtesgadenu.
  • Autobus č. 9535 (Mozart Express): odjezd ze zámku Mirabell v Salcburku do Reit im Winkl, Ruhpolding, Inzell a Bad Reichenhall.

Půjčení auta


Pro ty cestující, kteří dávají přednost nezávislému cestování z letiště a chtějí si udržet flexibilitu bez nutnosti řídit se pevnými jízdními řády, doporučujeme využití služeb autopůjčoven. Půjčení vozidla nabízí svobodu v plánování tras a časovém rozvrhu, což je ideální pro ty, kteří chtějí prozkoumat destinaci vlastním tempem nebo mají potřebu pohybovat se mimo hlavní dopravní tahy.

Využijte možnost půjčení automobilu


Jak se dostat na letiště Salzburg


Rezervace parkování pro váš pohodový odlet

Chcete najít nejlevnější cenu za parkování na letišti Salzburg?

Porovnání nejlepších parkovišť na letišti Salzburg

Rezervace parkovacího místa online je velmi jednoduchá. Stačí navštívit oficiální webové stránky letiště Salzburg nebo stránky poskytovatelů jednotlivých parkovacích služeb. Vyberte si datum a čas odletu i příletu, typ parkování, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám, a poté vyplňte potřebné údaje. Po dokončení rezervace obdržíte potvrzení emailem, které bude obsahovat všechny důležité informace, včetně místa parkování a pokynů pro příjezd.

Plánování cesty může být stresující, ale s možností předem si rezervovat parkovací místo se můžete na svou cestu z letiště Salzburg těšit s klidnější myslí, že vaše auto bude bezpečně zaparkováno a vy se můžete plně soustředit na své cestovní plány.


Získejte více tipů pro vaší cestu na letiště Salzburg

Ať už přilétáte na letiště Salzburg nebo z něj odlétáte, přečtěte si naše praktické tipy a doporučení.

Služby na letišti Salzburg

Služby pro zdravotně postižené na letišti Salzburg

Jak se dostat na letiště Salzburg