Jak se dostat na letiště Salzburg

Cestování z České republiky do historického města Salzburg, které se nachází na hranicích Rakouska, nabízí možnost výběru mezi několika autobusovými dopravci, vlakovou službou Českých drah a automobilovou dopravou. Tento přeshraniční výlet lze zorganizovat s důrazem na pohodlí, efektivitu a cenovou dostupnost.


Cesta automobilem

Dostat se na letiště je snadné, pokud víte, kudy jet. Pokud přijíždíte z dálnice A1, vyhledejte výjezd označený jako „Flughafen“, který vás nasměruje přímo k letišti.

Z centra města je možné se na letiště v Salzburgu dostat, pokud vyrazíte z Neutoru směrem na Maxglaner Hauptstrasse a poté po Innsbrucker Bundesstraße (B1).


Pro navigaci použijte adresu: Christian-Doppler-Platz, 5020 Salzburg. Tato adresa vás bez problémů dovede přímo na letiště.


Pokud přijíždíte z Bavorska, můžete se těšit na bezplatný přístup na letiště. Od 15. prosince 2019 již není nutné mít na dálnici A1 mezi hraničním přechodem Walserberg (ve směru na Vídeň) a sjezdem Salzburg-Nord dálniční známku. Tato výjimka však neplatí pro cestu ze směru jihu, například z Berchtesgadenu.


S těmito informacemi by váš příjezd na letiště měl být hladký a bez komplikací.

Porovnání nejlepších parkovišť na letišti Salzburg


Jak se dostat na letiště SalzburgAutobusové spojení


Pro ty, kteří upřednostňují cestu autobusem, jsou k dispozici dva hlavní dopravci – RegioJet a LEO Express. Tyto společnosti zajišťují pravidelnou dopravu z hlavního města České republiky, Prahy, a také z jihočeské metropole Českých Budějovic. Cesta autobusem vede přes rakouský Linec až do cílové destinace – Salzburgu.


Jednotlivé autobusy se v Salzburgu zastavují na dobře dostupném záchytném parkovišti s názvem „P+R Süd“. Toto parkoviště se nachází na okraji města, což umožňuje snadný přesun do dalších částí města pomocí městské hromadné dopravy. Nejbližší zastávka městské dopravy je vzdálená pouhých 150 metrů a nese název „Alpensiedlung“.

Z této zastávky lze využít trolejbusové linky číslo 3 a 8 k dalšímu přesunu do centra města nebo přímo na letiště. Pro cestu na letiště je však nutné na zastávce Mozartsteg přestoupit na trolejbus číslo 10, který vás dovede až k terminálům letiště.

Najděte si spoj se společností FlixbusVlaková doprava


Další alternativou je využití vlaků Českých drah. Tato cesta vyžaduje jedno přestoupení ve městě Linec a celková doba cesty je podobná jako u autobusu, tedy přibližně 6 hodin. Cena jízdenky se rovněž pohybuje okolo 500 Kč, což z ní činí cenově srovnatelnou variantu s autobusovým spojením.


Po příjezdu do Salzburgu vlakovým spojem, který končí na hlavním nádraží města, lze pro další přesun využít městskou hromadnou dopravu. Přímo z nádraží je možné nasednout na trolejbus číslo 10 směřující na letiště. Tato trasa poskytuje přímé spojení bez nutnosti dalšího přestupu. Pro cestující, kteří preferují delší, ale možná zajímavější trasu městem, je k dispozici také autobus číslo 27, který nabízí alternativní cestu na letiště.

Najděte si vlastní spoj


Rezervace parkování pro váš pohodový odlet

Chcete najít nejlevnější cenu za parkování na letišti Salzburg?

Porovnání nejlepších parkovišť na letišti Salzburg

Rezervace parkovacího místa online je velmi jednoduchá. Stačí navštívit oficiální webové stránky letiště Salzburg nebo stránky poskytovatelů jednotlivých parkovacích služeb. Vyberte si datum a čas odletu i příletu, typ parkování, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám, a poté vyplňte potřebné údaje. Po dokončení rezervace obdržíte potvrzení emailem, které bude obsahovat všechny důležité informace, včetně místa parkování a pokynů pro příjezd.

Plánování cesty může být stresující, ale s možností předem si rezervovat parkovací místo se můžete na svou cestu z letiště Salzburg těšit s klidnější myslí, že vaše auto bude bezpečně zaparkováno a vy se můžete plně soustředit na své cestovní plány.


Získejte více tipů pro vaší cestu na letiště Salzburg

Ať už přilétáte na letiště Salzburg nebo z něj odlétáte, přečtěte si naše praktické tipy a doporučení.

Služby na letišti Salzburg

Služby pro zdravotně postižené na letišti Salzburg

Jak se dostat z/na letiště Salzburg