Jak se dostat na letiště Frankfurt nad Mohanem

Frankfurt nad Mohanem se může stát výhodným odletovým místem pro cestovatele z České republiky, neboť je relativně blízko a zdejší letiště slouží jako uzel pro mnohé mezinárodní lety za atraktivní ceny. Zvažujete-li pozemní dopravu do Frankfurtu, zde jsou vaše možnosti.


Automobilem


Pro ty, kdo upřednostňují pohodlí vlastního vozu, je z Prahy nejefektivnější trasou dálnice D5 směrem na Rozvadov, odkud pokračujete na německé dálnici A6. Po ní pojedete až k rozcestí Kreuz Altdorf, kde přejedete na dálnici A3 vedoucí přímo k frankfurtskému letišti.

  • Vzdálenost: 513 km
  • Na německých dálnicích se aktuálně mýtné neplatí

Rezervace parkování na frankfurtském letišti


Mapa cesty na letiště Frankfurt nad Mohanem:


Vlakem


Vlakové spojení z Prahy do stanice Frankfurt(M) Flughafen Fernbf je dostupné již od 540 Kč jednosměrně. Tato trasa obnáší dva přestupy – v Chebu a v Norimberku, s celkovou dobou cesty kolem 7,5 hodiny.

Najděte si vlastní spoj


Autobusem


Společnosti Flixbus a RegioJet zajišťují až 5 spojů denně přímo na frankfurtské letiště z Prahy a Plzně. Cena jednosměrné jízdenky startuje na 699 Kč. Autobus vás pohodlně a bez přestupů dopraví přímo na letiště, přičemž cesta z Prahy trvá asi 7 hodin.

Na letišti naleznete zastávku na parkovišti P36, odkud vás mezi 5:00 a 23:45 každých 10 minut odveze letištní autobus zdarma k oběma terminálům.

Najděte si vlastní spoj


Získejte více tipů pro vaší cestu:

Hotely v okolí letiště Frankfurt nad Mohanem

Kam se létá z Frankfurtu nad Mohanem

Jak se vyznat na letišti ve Frankfurtu nad Mohanem