Jak se vyznat na letišti ve Frankfurtu nad Mohanem

Frankfurtské mezinárodní letiště disponuje dvěma primárními terminály, které jsou efektivně propojeny systémem automatického vláčku.

Oba terminály jsou otevřeny nepřetržitě, tedy 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.Orientace na terminálech

Terminál 1 je z hlediska velikosti a struktury komplexnější a je rozdělen do několika sekcí. Odletové brány v tomto terminálu jsou označeny písmeny A, B, C a Z, přičemž brány Z jsou obvykle vyhrazeny pro lety směřující do Spojených států amerických. Proces check-inu je organizován v několika navzájem propojených halách A, B a C.

Naopak terminál 2 se vyznačuje jednodušší strukturou a je rozdělen do jedné hlavní oblasti s odletovými branami označenými D a E.

Přehled aerolinek podle terminálů:


Váš konkrétní odletový terminál bude vždy uveden na letence. Nicméně pro lepší orientaci zde uvádíme seznam významných leteckých společností a příslušných terminálů, z nichž ve Frankfurtu operují:

  • Terminál 1: Lufthansa, Aegean Airlines, Air Canada, Air China, Air India, ANA, Asiana Airlines, Austrian Airlines, Brussels Airlines, Condor, Croatia Airlines, Egyptair, Ethiopian Airlines, Eurowings, LATAM, LOT, SAS, Swiss, Singapore Airlines, TAP, Thai Airways, Turkish Airlines, United
  • Terminál 2:  Aer Lingus, Air Algérie, Air Astana, Air Baltic, Air Cairo, Air Europa, Air France, Air Premia, Air Serbia, American Airlines, Bamboo Airways, British Airways, Bulgaria Air, Cathay Pacific, China Airlines, China Eastern Airlines, China Southern Airlines, Corendon Airlines, Delta, El Al, Emirates, Etihad Airways, Finnair, Freebird Airlines, Gulf Air, Iberia, Icelandair, IranAir, ITA Airways, JAL Japan Airlines, KLM, Korean Air, Kuwait Airways, MEA, MIAT Mongolian, Nouvelair, Oman Air, Pegasus Airlines, Qatar Airways, Royal Air Maroc, Royal Jordanian, Ryanair, SATA Azores, Saudia, Sri Lankan Airlines, SunExpress, TAROM, TUI fly, Tunisair, Turkmenistan Airlines, Uzbekistan Airways, Vietnam Airlines, Vistara


Nejaktuálnější informace o rozdělení leteckých společností naleznete na oficiálních webových stránkách letiště.

Pokud máte mezipřistání ve Frankfurtu, mějte na paměti, že toto letiště je jedním z nejfrekventovanějších tranzitních uzlů v Evropě. I přes některé negativní zkušenosti popisované cestujícími je však situace obvykle spravovatelná.

Je třeba počítat s hustým provozem lidí a dlouhými vzdálenostmi. Pro přestup mezi lety ve stejném terminálu může být dostatečná doba 40 minut, zatímco mezi terminály je bezpečnější počítat alespoň 60 minut, pokud je celá cesta zakoupená v rámci jedné rezervace. V takovém případě je přestup zaručen, a v případě zmeškání spojení v důsledku zpoždění prvního letu vám letecká společnost musí poskytnout alternativní spojení bez dalších nákladů.


Přesuny po terminálech

Pro přesuny uvnitř terminálu 1 můžete využít pohyblivé chodníky, zatímco při vlastním přestupu mezi terminály doporučujeme vyčlenit si větší časovou rezervu, optimálně tři hodiny a více.

Při přestupu mezi terminály 1 a 2 se řiďte značením směřujícím k SkyLine Train. Tento automatický vláček jezdí od 5:00 do 22:00 s frekvencí 2 až 5 minut a jeho jízda trvá přibližně 4 minuty.

Vláček funguje jak v neveřejné, tak ve veřejné části letiště. Pro pěší je k dispozici spojovací koridor, kde však musíte počítat s bezpečnostní kontrolou. Navíc mezi terminály zdarma jezdí žluté autobusy v intervalu 5 až 10 minut, které zastavují přímo před oběma terminály.


Bezpečnostní a pasové kontroly


Při přestupu na letišti Frankfurt závisí nutnost procházet pasovou a/nebo bezpečnostní kontrolou na vaší trase:

  • Schengen -> Schengen: žádná kontrola
  • Schengen -> Non-Schengen: pasová kontrola
  • Non-Schengen -> Schengen: pasová i bezpečnostní kontrola
  • Non-Schengen -> Non-Schengen: bezpečnostní kontrola

Vždy se řiďte aktuálními pokyny letiště a letecké společnosti.


Získejte více tipů pro vaší cestu:

Hotely v okolí letiště Frankfurt nad Mohanem

Služby na letišti Frankfurt nad Mohanem

Jak se dostat ve Frankfurtu nad Mohanem z letiště