Jak se dostat na letiště Berlín Brandenburg

Berlín Brandenburg se může stát výhodným odletovým místem pro cestovatele z České republiky. Zvažujete-li pozemní dopravu do Berlína, zde jsou vaše možnosti.


Automobilem

Při cestě automobilem z Prahy pojedete jen po dálnici, Praha – Berlín.

  • Vzdálenost: 330 km
  • Na německých dálnicích se aktuálně mýtné neplatí

Rezervace parkování na berlínském letišti


Mapa cesty na berlínské letištěVlakem


Jako alternativu lze zvolit cestu vlakem, která však vyžaduje přestup, nejčastěji na hlavním nádraží v Drážďanech nebo na nádražích Berlín Südkreuz či Berlín HBF.

Vlakové spoje jsou obecně považovány za spolehlivější a pravidelnější. Celková doba cesty je srovnatelná s autobusovým spojem, trvá zhruba 4,5 hodiny, a vlaky zastavují u terminálů 1/2. Ceny jednosměrných jízdenek se pohybují od 650 do 780 Kč

Najděte si vlastní spoj


Autobusem

Z České republiky do Berlína je možné cestovat přímo na letiště autobusy společnosti Flixbus, které vyjíždějí z Prahy bez nutnosti přestupu. Cesta trvá přibližně 4,5 hodiny a cena jednosměrné jízdenky se pohybuje od 630 do 890 Kč v závislosti na obsazenosti spoje a době zakoupení jízdenky – čím dříve si jízdenku pořídíte, tím nižší cenu můžete očekávat.

Společnost RegioJet aktuálně nenabízí přímé autobusové spoje na berlínské letiště, ale můžete s nimi cestovat na stanici Südkreuz za cenu od 439 Kč. Odtud se k terminálům letiště můžete dostat vlaky S-Bahn za 4 EUR.

Najděte si vlastní spoj


Získejte více tipů pro vaší cestu:

Jak se vyznat na letišti Berlín Brandenburg

Hotely v okolí letiště Berlín Brandenburg

Jak se dostat na letiště Berlín Brandenburg