Jak někoho vyzvednout na letišti?

Pokud se chystáte na letiště ve Vídni, ať už s úmyslem někoho vyzvednout nebo naopak vyprovodit, je důležité vědět, jak na to. Letiště ve Vídni, jedno z největších a nejfrekventovanějších v celé Evropě, nabízí několik možností, jak usnadnit tento proces.


Krátkodobé parkování

Začněme s možností, která je ideální pro ty, kteří přijíždějí na letiště jen na krátkou dobu. Letiště ve Vídni disponuje dvěma expresními parkovišti, označenými jako P1 EXPRESS a P2 EXPRESS.

Tyto parkoviště se nachází přímo před odletovými halami obou terminálů, což znamená, že jsou velmi blízko vstupu do budovy. To je obzvláště praktické, pokud potřebujete rychle někoho vyložit nebo naopak vyzvednout.

Jednou z největších výhod těchto expresních parkovišť je možnost krátkodobého parkování zdarma.

Konkrétně, pokud na parkovišti zůstanete 15 minut (což odpovídá jednomu vjezdu), nemusíte za parkování zaplatit. Tato nabídka je platná jednou za 24 hodin. Je to ideální řešení pro ty, kteří potřebují jen rychle někoho vyzvednout nebo vyložit.

Avšak je důležité mít na paměti, že jakákoliv doba strávená na parkovišti nad těchto 15 minut již bude zpoplatněna dle aktuálního ceníku. Proto je dobré plánovat dopředu a zajistit, aby vaše stání na parkovišti nepřekročilo bezplatný časový limit.


Delší parkování

Pokud však předpokládáte, že budete potřebovat více času – ať už proto, že chcete s někým strávit delší čas na rozloučenou, nebo jste přišli s více času na vyzvednutí a chcete se přivítat v klidu – letiště nabízí alternativní parkovací možnosti.

Jednou z nich je parkoviště PB ECONOMY, druhou pak parkoviště PC COMFORT. Oba tyto parkovací prostory nabízejí parkování za 80 Kč za hodinu, což je výhodné zejména pro ty, kteří chtějí strávit na letišti více času bez nutnosti sledovat každou minutu.

Využití těchto parkovišť je jednoduché a přístupné. Navíc, volba správného parkoviště může učinit váš pobyt na letišti ve Vídni mnohem pohodlnějším a bezstresovým. Ať už jste se rozhodli pro expresní parkování pro rychlé vyzvednutí, nebo preferujete delší parkování za účelem klidného setkání, letiště ve Vídni má pro každou situaci připravené řešení.


Parkování na letišti

V případě, že budete potřebovat dlouhodobé parkování na letišti využijte náš odkaz.

Porovnání nejlevnějších parkovišť na letišti Vídeň


Jak se dostat na letiště Vídeň


Získejte více tipů pro vaší cestu na letiště ve Vídni

Ať už přilétáte na letiště Vídeň, nebo z něj odlétáte, přečtěte si naše praktické tipy a doporučení.

Kolik je terminalů ve Vídni na letišti?

Kde se levně ubytovat ve Vídni?

Jak se dostat do salonku na letišti ve Vidni?