Kolik je terminalů ve Vídni na letišti?

Letiště ve Vídni, známé svou rozlehlostí a moderními zařízeními, se skládá ze čtyř terminálů, které jsou označeny čísly 1, 1A, 2 a 3.

Tato čísla však nejsou jen obyčejnými označeními, ale skrývají za sebou důmyslně uspořádaný systém, který usnadňuje orientaci cestujícím a zefektivňuje celkový provoz na letišti.


Terminál 1

Terminál je domovem pro řadu významných aerolinek, které jsou členy aliancí Oneworld a SkyTeam. Toto spojenectví aerolinek zahrnuje mnoho renomovaných společností, které zajišťují lety do různých koutů světa.

Kromě nich zde mají své místo také Turkish Airlines, známé svou rozsáhlou sítí letů do nejrůznějších destinací, a oblíbené nízkonákladové společnosti Ryanair a Wizz Air, které nabízí cenově dostupné lety po celé Evropě.


Terminál 1A

Naproti Terminálu 1 se nachází Terminál 1A, který je zvlášť určen pro nízkonákladové dopravce. Tento terminál je oblíbenou volbou pro cestující, kteří hledají ekonomické letové možnosti.

Mezi aerolinkami, které zde mají své zázemí, patří Condor, SunExpress a Vueling, jež jsou známé svými výhodnými nabídkami letenek.


Terminál 2

Terminál 2 představuje inovaci v oblasti bezpečnostních opatření a zpracování zavazadel. Nedávno zde byl zaveden nový systém bezpečnostní kontroly a výdeje zavazadel, který má za cíl zrychlit tyto procesy a zvýšit pohodlí cestujících.


Terminál 3

Terminál 3 je hlavním uzlem pro domácí aerolinku Austrian Airlines a její partnery ze Star Alliance.

Tento terminál je rovněž využíván několika mezinárodně uznávanými společnostmi, jako jsou Emirates, El Al, Korean Air, Royal Jordanian a Qatar Airways, které nabízí luxusní a pohodlné cestování do exotických destinací.


Přestupy mezi lety

Jednou z významných vlastností Letiště ve Vídni je minimální doporučený čas na přestup mezi lety, který činí pouze 25 minut. Díky tomu se letiště řadí mezi ta s nejkratším čekacím časem na přestupy na světě.

Tento rychlý přestup je umožněn nejen díky dobře propojeným terminálům a efektivnímu uspořádání, ale také díky přítomnosti transferových přepážek u každého gatu, kde vám personál ochotně pomůže s jakýmikoli dotazy týkajícími se vašeho přestupu.

Pro větší pohodlí cestujících je mezi terminálem 1 a 2 k dispozici zdarma shuttle bus, který usnadňuje přesuny mezi těmito dvěma body.


Orientace na letišti

Letiště ve Vídni nabízí také řadu služeb, které usnadňují orientaci na letišti. Před vaší cestou můžete využít dobře zpracovanou mapu letiště, která vám pomůže zorientovat se v prostorách terminálů a najít cestu k vašemu gatu nebo k jiným důležitým místům, jako jsou restaurace, obchody a odpočinkové zóny.

Takto detailně a promyšleně uspořádané letiště ve Vídni zajišťuje, že vaše cesta bude co nejpohodlnější a nejefektivnější, ať už cestujete kamkoli.


Parkování na letišti

Před odletem z letiště Vídeň nezapomeňte rezervovat i parkování aby váš odlet a přílet byl co nejpohodlnější.

Porovnání nejlevnějších parkovišť na letišti Vídeň


Jak se dostat na letiště Vídeň:


Získejte více tipů pro vaší cestu na letiště ve Vídni:

Ať už přilétáte na letiště Vídeň, nebo z něj odlétáte, přečtěte si naše praktické tipy a doporučení.

Jak se dostat na/z letiště Vídeň letištním vlakem CAT

Kdy musím být na letišti před odletem?

Kde nechat zavazadla ve Vídni?