Peněžní a poštovní služby na letišti Krakow

Na letišti v Krakově je k dispozici široká nabídka služeb pro cestující. Mezi tyto služby patří možnost směny peněz, využívání bankovních a poštovních služeb, a také možnost tisku nebo kopírování dokumentů podle potřeby. V tomto článku vám tyto služby představíme detailněji.


Interchange směnárna

Směnárny jsou strategicky umístěny ve dvou hlavních částech letiště, aby vám byli vždy na dosah, kdykoliv potřebujete směnit peníze.

Směnárna u odbavovacích přepážek je v provozu od 1:15 do 18:00, kde můžete bez problémů směnit vaše peníze před odletem nebo ihned po příletu.

Pro cestující přilétající ve večerních hodinách nebo v noci je k dispozici směnárna v příletové hale, otevřená od 8:00 do 1:00.

Nabízíme nejen standardní směnárenské služby, ale i možnost využití služeb Global Blue přímo u odbavovacích přepážek pro tax-free nákupy.


Bankovní služby

Pro maximální pohodlí je v prostorách terminálu pro cestující na 1. patře otevřena Banka PeKaO SA, dostupná od pondělí do pátku mezi 9:00 a 16:30. Pro veškeré bankovní transakce nebo dotazy kontaktujte banku na čísle +48 12 6218 63 61.


Poštovní služby

Na letišti v Krakově se nachází poštovní schránka v prostoru terminálu pro cestující, umístěná mezi oblastí pro odbavení a informačním stánkem letiště, na přízemí (úroveň 0).

Pro snadnou orientaci – schránka je umístěna blízko odbavovacích přepážek na stejném patře. Pro využití poštovních služeb si prosím zapamatujte následující otevírací dobu:

pondělí – čtvrtek 09:00 – 15:00
pátek 14:00 – 20:00
sobota, neděle – zavřeno


Tiskárna

V odletové hale naleznete samoobslužnou tiskárnu A4. Pro tisk dokumentu je potřeba zaslat PDF soubor na e-mail krk.airport.dep@express.zeccer.pl, potvrdit službu a provést platbu různými způsoby, včetně Blik, platební karty nebo payU.

Pro ještě větší pohodlí doporučujeme využít možnost tisku prostřednictvím bezplatné aplikace dostupné pro Android i iOS. Tato služba vám umožní tisknout dokumenty rychle a jednoduše, odkudkoliv.


Bankomaty

V okolí terminálu naleznete několik bankomatů, které v Polsku běžně nazývají“Bankomat“.

Většinu z nich provozuje společnost Euronet, což poznáte podle loga umístěného v pravém horním rohu přístroje.

Je důležité být opatrný z dvojího důvodu, prvním je složité uživatelské rozhraní plné sekundárních služeb, které nemají přímou souvislost s výběrem hotovosti, a druhým jsou vysoké poplatky za konverzi měny, které mohou dosáhnout až 15 %.

Pokud na letišti potřebujete vybrat peníze, doporučujeme použít bankomat umístěný před pobočkou Bank Pekao, který se nachází v horním patře. Tento bankomat je obvykle vhodnější volbou z hlediska poplatků i přehlednosti rozhraní.


Získejte více tipů pro vaší cestu:

Služby pro rodiče s dětmi na letišti Krakow

Služby na letišti Krakow

Jak se dostat z letiště Krakow