Létání s dítětem mladším dvou let

Cestování letadlem s malým dítětem může být výzvou, protože malí cestovatelé často nemají trpělivost dlouho sedět. Jak se tedy připravit na všechny situace, které mohou nastat během letu? Ačkoliv existuje šance, že dítě většinu letu prospí, je běžné, že děti touží prozkoumat fascinující prostředí letadla, což zahrnuje cestování z jednoho konce letounu na druhý. Jaké tedy jsou pravidla a tipy pro pohodlnou cestu s nejmenšími?

Plánujete let s dítětem do dvou let? Přinášíme vám užitečné rady:


Je běžné, že rodiče doufají, že jejich potomek celý let prospí. Přesto je důležité znát pravidla pro létání s malými dětmi, která se mohou lišit u různých leteckých společností. Je vhodné si je ověřit před odletem. Děti do dvou let mohou cestovat buď na klíně dospělé osoby, obvykle za symbolický poplatek, nebo na vlastním sedadle, často za zvýhodněnou cenu.

Vzlet a přistání

Během vzletu, přistání a kdykoliv je zapnuté upozornění na zapnutí bezpečnostních pásů, musí být dítě bezpečně připoutáno k dospělé osobě nebo v certifikované autosedačce určené pro letadlovou přepravu. Rozměry autosedačky by neměly přesáhnout standardní limity a měly by být schváleny pro použití v letadle. Některé letecké společnosti mohou omezovat počet malých dětí, které mohou cestovat s jedním dospělým, takže se ujistěte ohledně konkrétních pravidel vaší vybrané aerolinie.

Jídlo

Pokud jde o stravu, můžete pro své dítě předem objednat speciální dětské menu, nebo si na palubě nechat ohřát stravu v kojenecké lahvi. Při odbavení však mějte na paměti bezpečnostní předpisy, které mohou vyžadovat, aby jste dětské jídlo ochutnali.

Co s kočárkem?


Při cestě s miminkem je kočárek nezbytným pomocníkem. Pro děti do dvou let je možné odbavit jedno zavazadlo včetně skládacího kočárku, přenosného koše, spací tašky nebo autosedačky. Kočárek můžete vzít s sebou až k letadlu, kde jej posádka uloží do zavazadlového prostoru a po příletu bude opět připraven na výstupu z letadla. Rodiny s dětmi jsou často naloženy s předností.

Cestování s dítětem od 2 do 12 let


Děti v této věkové kategorii mají své vlastní sedadlo a platí za něj plnou nebo zvýhodněnou cenu. Letecké společnosti nabízí speciální dětské tarify a stejně jako dospělí mají nárok na přepravu zavazadel. Posádka se snaží děti během letu zabavit a obvykle jsou pro ně připraveny drobné dárky. Přesto nezapomeňte vzít s sebou nějakou oblíbenou knížku nebo hračku pro vaše dítě. Děti na palubě dostávají stejné jídlo jako dospělí, ale je možné objednat i speciální dětské občerstvení při rezervaci letenky. Děti sedí v letadle vedle svých rodičů, což zajišťuje jejich pohodlí a bezpečnost.