Jak se dostat na letiště Memmingem

Nejpříjemnější cestou na letiště Memmingem je jízda autem, což je obzvláště výhodné v případě ranních letů nebo při příletech pozdě večer. V případě, že využijete autobusovou nebo vlakovou dopravu podívejte se na naše tipy a rady jak se na letiště dostat nejrychleji a nejlevněji.


Mapa cesty na letiště Memmingem:

 Address for navigation : Memmingen Airport Am Flughafen 4287766 Memmingerberg Coordinates:47° 59′ 20.28″ North10° 13′ 51.46″ East


Automobilem:

Trasa z Prahy vede po dálnici D5 směrem přes Rozvadov, kde se připojíte na německou dálnici A6. Po ní pokračujete na dálniční křižovatku „Kreuz Oberpfälzer Wald“, kde se napojíte na dálnici A93, která vás dovede k výjezdu obchvatem kolem Mnichova po dálnici A97 se dostanete až do memmingenu. Letiště Memmingen se nachází cca. 6 km od Memmingen centra města. Dostanete se k němu po dálnici A7 Ulm/Kempten a po dálnici A96 Mnichov/Lindau. Nejrychlejší cesta na letiště je přes sjezd z dálnice Memmingen Ost na A96. Postupujte podle symbolů letadel k terminálu.

Aktuální dopravní hlášení a dopravní zácpy

Ověřte si prosím aktuální dopravní situaci včas před odjezdem. Nezapomeňte si také ponechat dostatek času, aby vaše cesta dorazila na letiště včas. Službu dopravních informací nabízí ADAC.

  • Vzdálenost z Prahy: 490 km / cca 4 h a 30 minut
  • Dálniční poplatky: v Německu jsou dálnice bez poplatků

Rezervace parkování na letišti Memmingen


Autobusové spojení

Nejlepší a nejlevnější spojení na letiště Memmingem zajišťuje společnost Flixbus. Jízdenky z Florence přímo na letiště zakoupíte od 470,- Kč. Autobus z Prahy jezdí 2x až 3 denně a cesta trvá necelých 8 hodin.

Autobusová zastávka se nachází přímo před terminálem.


Vlakové spojení

Jízdenku na vlak si můžete jednoduše rezervovat přímo z místa vašeho bydliště na letiště Memmingen Allgäu-Airport. Tímto způsobem bude cesta autobusem s Memmingen Airport-City-Shuttle již zahrnuta v ceně vaší vlakové jízdenky. Na webu omnio.cz si jednoduše vyberte odjezd z vlakového nádraží ve vašem rodném městě přímo do destinace „Memmingen Allgäu Airport“ a zarezervujte si cestu.

Na hlavním nádraží Memmingen Airport-City-Shuttle odjíždí z autobusového nástupiště 1 ZOB. Autobus vás pohodlně dopraví na váš let přibližně za 10 minut, bez ohledu na leteckou společnost, se kterou letíte. Jednotlivá jízdenka stojí 3,50 Euro. Budou akceptovány přímé jízdenky z místa vašeho bydliště na letiště Memmingen Allgäu. Stačí při vstupu do autobusu ukázat jízdenky na vlak. Jízdné na autobus Memmingen Airport-City-Shuttle je zahrnuto v jízdence na vlak.

Jednotná jízdenka centrální nádraží – letiště stojí 3,50 EUR na osobu. Jízdenku získáte přímo v autobuse.


Získejte více tipů pro vaší cestu:

Jak se dostat z letiště Memmingen

Kam se létá z letiště Memmingem

Služby na letišti Memmingem