Kde nechat zavazadla ve Vídni?

Na vídeňském letišti jsou k dispozici dvě zavazadlová centra (Baggage Service Center) umístěná v terminálech 1 a 3 (na prvním patře), kde cestující mohou využít širokou škálu služeb.


Úschovny zavazadel

Provozní doba centra na terminálu 1 je každý den od 05:30 do 18:00.

Provozní doba centra na terminálu 3 je to od 05:30 do 23:00.

Pro další informace nebo asistenci můžete kontaktovat centrum prostřednictvím e-mailu na adrese baggageservicecenter@viennaairport.com nebo telefonicky na čísle +43-1-7007-22207.

Nabízené služby zahrnují:

  • Úschovu vašich zavazadel za poplatek 4 EUR nebo 8 EUR za každý kalendářní den a zavazadlo, v závislosti na velikosti a typu zavazadla.
  • Pro bezpečné uložení vašich dokumentů, klíčů od auta nebo domu a dalších cenností, které s sebou na cesty nepotřebujete, jsou k dispozici bezpečnostní schránky. Na vyžádání můžeme dokumenty uschovat pro výdej konkrétní jmenované osobě. Poplatek činí 4 EUR za kalendářní den.

Upozorňujeme:

Že uložení zbraní, výbušnin, hořlavých a jiných nebezpečných materiálů nebo předmětů, které se rychle kazí nebo páchnou, není povoleno.


Informace o přepravě zavazadel

Příruční zavazadlo:

Na palubě letadla je možné mít s sebou pouze jedno zavazadlo. Doporučujeme se informovat o specifických pravidlech pro velikost a rozměry příručního zavazadla u vaší letecké společnosti.

Co nesmíte brát s sebou:

Ve svém zavazadle nesmíte převážet výbušniny, stlačené plyny, oxidující, radioaktivní, leptavé nebo magnetizující látky, snadno zápalné, jedovaté nebo agresivní látky a předměty nebo látky klasifikované jako nebezpečné. Dodržujte prosím ustanovení uvedená na letence.

Hmotnost zavazadla:

Každá letecká společnost má svá vlastní pravidla týkající se hmotnosti zavazadla. Obvykle je limit pro bezplatně odbavené zavazadlo 20 kg na cestujícího, ale mohou existovat výjimky pro cestující v Business Class nebo členy věrnostních programů.

Nadváha zavazadla:

Za přepravu zavazadel přesahujících platné limity se účtuje poplatek. Doporučujeme získat informace u vaší letecké společnosti.

Nadměrná zavazadla:

Pro odbavení nadměrných zavazadel, jako jsou surfovací prkna, hudební nástroje, jízdní kola, skříňové kufry a velká zvířata, navštivte přepážku pro nadměrná zavazadla. Pro podrobnosti se obraťte na příslušnou odbavovací zónu.

Zvířata:

Přeprava zvířat se řídí podle jejich hmotnosti a velikosti a mohou být umístěna v kabině nebo v nákladovém prostoru letadla.

Musí být v pevné přepravce s nepropustným dnem, kterou poskytne cestující. Informujte se prosím u své letecké společnosti o konkrétních pravidlech pro přepravu slepeckých psů a jiných zvířat.


Parkování na letišti

Před odletem z letiště Vídeň si kromě ubytování nezapomeňte rezervovat i parkování.

Porovnání nejlevnějších parkovišť na letišti Vídeň


Získejte více tipů pro vaší cestu na letiště ve Vídni:

Ať už přilétáte na letiště Vídeň, nebo z něj odlétáte, přečtěte si naše praktické tipy a doporučení.