Jak se vyznat na letišti Katowice

Orientace na letišti Katowice může být pro mnohé cestující výzvou, zejména pro ty, kteří zde poprvé přistávají nebo odlétají.

Letiště je rozděleno do několika klíčových oblastí, které jsou specificky určeny pro různé typy letů a služeb. Pojďme se podívat blíže na to, jak se na letišti Katowice orientovat.

Na letišti Katowice se nachází tři hlavní terminály, Terminál A, Terminál B a Terminál C. Každý z těchto terminálů má své specifické využití a umístění, které odpovídá různým potřebám cestujících.


Terminál ATerminál A je primárně určen pro odlety mimo schengenský prostor. To znamená, že pokud odlétáte do země, která není členem schengenské dohody, budete využívat právě tento terminál.

Nachází se na přízemí a je vybaven veškerými potřebnými zařízeními a službami pro pohodlný odlet do ne-schengenských destinací.


Terminál B


Na druhou stranu, Terminál B slouží pro schengenské odlety, tedy lety do zemí, které jsou součástí schengenského prostoru.

Terminál B se rozkládá na třech úrovních :

  • přízemí
  • úroveň 1
  • úroveň 2

Přičemž každá úroveň nabízí různé služby a zařízení určené k zajištění hladkého průběhu cestování cestujících po schengenském prostoru.


Terminál C


Terminál C je určen pro přílety. Bez ohledu na to, zda přilétáte z destinace uvnitř nebo vně schengenského prostoru, všechny přílety jsou zpracovávány právě zde, na přízemí terminálu C.

Tento terminál je vybaven všemi potřebnými službami, aby zajistil pohodlný návrat cestujících do Polska nebo jejich tranzit přes letiště Katowice.


Pro váš větší komfort


Pro ty, kteří cestují s větším komfortem nebo mají přístup skrze věrnostní programy, letiště Katowice nabízí Business Lounge. Tyto salónky se nachází jak v Terminálu A, tak v Terminálu B, a poskytují cestujícím možnost relaxace v klidném prostředí před odletem. V Business Lounge můžete využít pohodlného sezení, občerstvení nebo pracovních stanovišť.

Více se o letištních saloncích dozvíte v našem článku


Pro ještě rychlejší průchod letištěm Katowice jsou k dispozici služby Rychlého průchodu, které jsou dostupné v obou terminálech A a B. Tyto služby jsou určeny pro cestující, kteří chtějí minimalizovat čas strávený na letišti a usnadnit si tak cestu skrze bezpečnostní kontroly a odbavení.

Jak co nejpohodlněji a nejrychleji projít odbavením se dozvíte v našem článku


Na závěr


Závěrem, orientace na letišti Katowice vyžaduje pochopení rozdělení a účelu jednotlivých terminálů a služeb, které jsou k dispozici. Ať už cestujete do zemí schengenského prostoru či mimo ně, přilétáte nebo máte přístup do Business Lounge, je důležité vědět, který terminál a služby odpovídají vašim potřebám, abyste si mohli cestu užít co nejvíce bez stresu.


Rezervace parkování pro váš pohodový odlet:

Chcete najít nejlevnější cenu za parkování na letišti v Katowicích ?

Porovnání nejlevnějších parkovišť na letišti Katowice

Rezervace parkovacího místa online je velmi jednoduchá. Stačí navštívit oficiální webové stránky letiště Katowice nebo stránky poskytovatelů jednotlivých parkovacích služeb. Vyberte si datum a čas odletu i příletu, typ parkování, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám, a poté vyplňte potřebné údaje. Po dokončení rezervace obdržíte potvrzení emailem, které bude obsahovat všechny důležité informace, včetně místa parkování a pokynů pro příjezd.

Plánování cesty může být stresující, ale s možností předem si rezervovat parkovací místo se můžete na svou cestu z letiště Vídeň těšit s klidnější myslí, že vaše auto bude bezpečně zaparkováno a vy se můžete plně soustředit na své cestovní plány.


Získejte více tipů pro vaší cestu na letiště v Katowice

Ať už přilétáte na letiště Katowice, nebo z něj odlétáte, přečtěte si naše praktické tipy a doporučení.

Kam se létá z letiště Katowice?

Služby na letišti Katowice

Jak ušetřit čas na letišti Katowice