Jak se dostat v Mnichově z letiště

Letiště Mnichov je výborně integrováno do regionálního dopravního systému a nachází se v blízkosti dálnice A92. Pro spojení s centrem Mnichova můžete využít jak železniční spoje, tak i expresní autobusové linky.


Dopravní možnosti z letiště do Mnichova:

  • S-Bahn S1: Cesta do centra trvá přibližně 46 minut, s cenou jízdenky 13 EUR a odjezdy každých 20 minut. Pro více informací navštivte web mvv-muenchen.de.
  • S-Bahn S8: Tato linka vás dovezde do centra rychleji, za 41 minut, za stejnou cenu a s obdobnou frekvencí. Aktuální jízdní řády najdete na stejném webu.
  • Lufthansa Express Bus: Tento autobusový spoj je levnější alternativou s cenou 11,50 EUR a cestou trvající 50 minut. Pro nákup jízdenek online a další informace navštivte terravision.eu.

S-Bahn – nejrychlejší a nejspolehlivější doprava do města:

  • Linka S1 (světle modrá): Ne všechny spoje jezdí až na letiště, proto dávejte pozor na vlaky s konečnou stanicí „Freising“. První spoj z hlavního nádraží odjíždí v 3:43, poslední spoj z letiště v 0:11.
  • Linka S8 (žlutá): Nabízí rychlejší spojení do centra s nepřetržitým provozem. Jízdenky na S-Bahn můžete zakoupit v automatech nebo přes mobilní aplikaci MVV. Ceny a další informace najdete na mvv-muenchen.de/tickets-and-fares.

Lufthansa Express Bus:

  • Tato služba spojuje letiště s hlavním nádražím a severním okrajem města (stanice Schwabing). Jízdenku lze koupit online na stránkách Lufthansa Express Bus nebo přímo u řidiče.

Do Freisingu:

  • Město Freising je snadno dostupné autobusem č. 635 nebo vlakem, přičemž jízdenky lze zakoupit u řidiče nebo v mobilní aplikaci MVV. Autobusy jezdí každých 20 minut a jízda trvá 20 minut. Vlaky do Freisingu odjíždějí jednou za hodinu a cesta trvá 10 minut. Více informací naleznete na bahn.de nebo mvv-muenchen.de.

Z nádraží ve Freisingu je možné pokračovat vlakem do dalších destinací, včetně Prahy, Regensburgu, Hofu, Landshutu nebo Plzně.


Získejte více tipů pro vaší cestu

Služby na letišti Mnichov

Hotely v okolí letiště Mnichov

Kam se létá z Mnichova