Jak se dostat na letiště Mnichov

Letiště Mnichov je z České republiky nejlépe dostupné automobilem nebo vlakem, neboť autobusová spojení nejsou příliš častá.


Automobilem


Nejpříjemnější cestou na mnichovské letiště je jízda autem, což je obzvláště výhodné v případě ranních letů nebo při příletech pozdě večer.

Trasa z Prahy vede po dálnici D5 směrem přes Rozvadov, kde se připojíte na německou dálnici A6. Po ní pokračujete na dálniční křižovatku „Kreuz Oberpfälzer Wald“, kde se napojíte na dálnici A93, která vás dovede k výjezdu Dreieck Saalhaupt. Odtud se po rychlostní komunikaci 15n a dále po dálnici A92 dostanete přímo na letiště.

  • Vzdálenost z Prahy: 361 km / cca 3,5 hodiny
  • Dálniční poplatky: v Německu jsou dálnice bez poplatků

Rezervace parkování na mnichovském letišti


Mapa cesty na Mnichovské letiště


Vlakem


Komfortní cestu na letiště Mnichov zajišťuje vlak, který vyjíždí z Prahy a pokračuje přes Plzeň a Domažlice. Jízdenky můžete zakoupit od 360 Kč na webu Českých drah do stanice Freising, odkud pravidelně jezdí autobus č. 635 nebo regionální vlaky přímo na letiště za cenu 3,70 EUR.

V případě cesty vlakem přímo na letiště je možné zakoupit jízdenku až na letiště přímo z České republiky, ale výhodnější je koupit jízdenku do Freisingu a pak na místě zakoupit lístek na letiště za 3,70 EUR.

Najděte si vlastní spoj


Autobusem


Přímé autobusové spoje na letiště Mnichov provozují z Prahy a Plzně společnosti RegioJet a Flixbus. Oba dopravci nabízí jeden spoj denně, přičemž Flixbus v některých dnech přidává druhý spoj, avšak s odjezdy v podobných časech.

Autobusy jsou vhodné pro cestující s ranními lety, jelikož z Prahy vyjíždějí po 23:00 a na letiště dorazí mezi 4:00 a 4:30. Pro cestující s pozdními přílety je zase ideální zpáteční spoj z Mnichova do Prahy a Plzně, který odjíždí kolem 1:00.

Najděte si vlastní spoj


Získejte více tipů pro vaší cestu

Služby na letišti Mnichov

Kam se létá z Mnichova

Jak se dostat v Mnichově na letiště