Jak se dostat na letiště Katowice

Mezinárodní letiště Katovice se nachází 30 kilometrů severně od centra města Katowice a přibližně 115 kilometrů východně od Ostravy. Tato poloha zpřístupňuje letiště nejen obyvatelům Moravskoslezského kraje, ale díky atraktivním cenám letenek také lidem z ostatních částí České republiky. Letiště je proto oblíbenou volbou pro mnohé cestující, kteří hledají efektivní a cenově dostupnou možnost cestování.


Cesta autem


Nejkomfortnější a nejrychlejší přístup na Letiště Katowice zajišťuje dálnice A1, která se táhne v těsné blízkosti terminálu. Pro cestující z České republiky je tato trasa ideální díky své přímé a snadné dostupnosti z hlavních měst jako Praha, Brno, Olomouc, či Ostrava, kde se prakticky celá cesta odehrává na dálnici.


Z České republiky vedete neustále po dálnici D1 až k česko-polské hranici, kde se bezproblémově připojíte na dálnici A1 směrem na Katowice a Czestochowa.

Dále pokračujete po dálnici A1 kolem katowické aglomerace a na výjezdu 36 odbočíte na rychlostní silnici S1 ve směru na Pyrzowice. První výjezd z rychlostní silnice S1 vede přímo k letišti.

Z Ostravy: 117 km / přibližně 70 minut
Z Brna: 279 km / přibližně 2,5 hodiny
Z Prahy: 481 km / 4,5 hodiny

Na úseku dálnice A1 od českých hranic k letišti se dálniční poplatky nevybírají, což znamená, že cesta je zdarma.

Porovnání nejlevnějších parkovišť na letišti Katowice


Jak se dostat na letiště KatowiceCesta vlakem

Všechny vlaky směřující z České republiky mají zastávku na hlavním nádraží v Katowicích, odkud je možné pokračovat na letiště městskou hromadnou dopravou.
Pro nejvýhodnější ceny doporučujeme zakoupit jízdenky online s minimálně týdenním předstihem:

  • České dráhy: – vlaky z Ostravy (přibližně 10x denně, někdy s přestupem v Bohumíně) od 125 Kč, z Olomouce (přímé spoje cca 4x denně) od 225 Kč, z Prahy (přímé spoje cca 4x denně) od 425 Kč. Dále existují přímé spoje z Hranic, Zábřehu, Pardubic i Kolína.
  • Leo Expres: – z Ostravy (1x denně) od 99 Kč, z Olomouce (1x denně) od 159 Kč, z Prahy (1x denně) od 359 Kč. Pozor, Leo Express zastavuje také na stanici Katowice Ligota, ale odtud na letiště autobus nejezdí. Doporučujeme zakoupit jízdenku až na hlavní nádraží „Katowice“.

Najděte si vlastní spoj


Cesta autobusem


Do centra Katowic je z Česka zajištěno více frekventovaných autobusových spojů, zatímco přímé spoje na letiště nabízí Flixbus.

  • Flixbus: – z Ostravy (cca 7x denně) od 125 Kč, z Brna (cca 7x denně) od 249 Kč, z Olomouce (cca 7x denně) od 249 Kč, z Prahy (cca 5x denně) od 449 Kč.
  • Regiojet: – z Ostravy (1-2x denně) od 109 Kč, z Brna (cca 1-2x denně) od 249 Kč, z Olomouce (cca 1-2x denně) od 249 Kč.

Cesta z Ostravy trvá přibližně hodinu a čtvrt, z Brna přes 3 hodiny a z Prahy více než 6,5 hodiny. Všechny autobusy mají zastávku u vlakového nádraží Katowice Dworzec Główny PKP, odkud je možné pokračovat na letiště městskou dopravou.

Najděte si spoj se společností Flixbus


Cesta letecky

Prahy (PRG) se do Katowic dostanete nejlevněji s Ryanairem. Cena letenky se průměrně pohybuje okolo 1900 Kč, akční letenky pořídíte i pod 500 Kč. Délka letu z Prahy do Katowic je 3 hodiny. Na výběr máte i další společnosti jako je LOT nebo Lufthansa, které jsou ale podstaně dražší variantou.

Vídně se do Katowic dostanete nejlevněji opět s Ryanairem nebo společností Austria. Cena letenky se průměrně pohybuje okolo 1100 Kč, akční letenky pořídíte za 450 Kč. Délka letu z Vídně do Katowic je 3 hodiny 30 minut.

Letenky do Katowic ​si rezervujte v našem vyhledávači www.akcni-letenka.cz


Rezervace parkování pro váš pohodový odlet:

Chcete najít nejlevnější cenu za parkování na letišti v Katowicích ?

Porovnání nejlevnějších parkovišť na letišti Katowice

Rezervace parkovacího místa online je velmi jednoduchá. Stačí navštívit oficiální webové stránky letiště Katowice nebo stránky poskytovatelů jednotlivých parkovacích služeb. Vyberte si datum a čas odletu i příletu, typ parkování, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám, a poté vyplňte potřebné údaje. Po dokončení rezervace obdržíte potvrzení emailem, které bude obsahovat všechny důležité informace, včetně místa parkování a pokynů pro příjezd.

Plánování cesty může být stresující, ale s možností předem si rezervovat parkovací místo se můžete na svou cestu z letiště Vídeň těšit s klidnější myslí, že vaše auto bude bezpečně zaparkováno a vy se můžete plně soustředit na své cestovní plány.


Získejte více tipů pro vaší cestu na letiště v Katowice

Ať už přilétáte na letiště Katowice, nebo z něj odlétáte, přečtěte si naše praktické tipy a doporučení.

Jak ušetřit čas na letišti Katowice

Jak se dostat z/na letiště Katowice

Jak se vyznat na letišti Katowice