Airport Express na/z letiště Václava Havla Praha

Autobusová linka Airport Express (AE) spojuje Prahu s Letištěm Václava Havla s pravidelnou frekvencí odjezdů každých 30 minut. Pro ty, kteří směřují na letiště, jsou spoje k dispozici od 5:30 do 22:00, zatímco pro cesty z letiště funguje linka od 5:30 do 21:00. Pro pohodlný nástup a dostatečný prostor pro zavazadla jsou na tuto linku nasazeny nízkopodlažní autobusy.


Airport express


Jízdné AE


Jízdné na lince AE je specificky stanoveno podle tarifu Pražské integrované dopravy (PID) a lze zakoupit jízdenky vhodné právě pro tuto linku:

  • Dospělý – 100 Kč
  • Děti ve věku 6 – 15 let a psi – 50 Kč
  • Děti do 6 let, držitele průkazů ZTP/P a jejich průvodce – zdarma

Jízdní doklady je nutno předložit řidiči při nástupu, přičemž eTikety jsou akceptovány buď vytištěné, nebo zobrazené na elektronickém zařízení ve formátu PDF.


Výhodou je také možnost zakoupení jízdenky přímo u řidiče.

Důležité je, že jízdenka musí být použita v první den její platnosti a že aplikace IN 100 a IN Business pro bezplatnou přepravu nejsou na této lince platné.

Zároveň nelze použít běžné jízdenky PID pro jednotlivé jízdy nebo časové předplatní jízdenky PID jiných linek.


Speciální jízdenky VLAK+ letiště


Speciální jízdenky VLAK+ letiště je možné využít pro cestu z letiště pouze po jejich odbavení na informační přepážce nebo v turistických informačních centrech, kde je nutné předložit palubní vstupenku z příletu.

Tyto jízdenky je třeba opatřit razítkem, které určuje datum nástupu pro zpáteční cestu. Takové jízdenky lze zakoupit až dva měsíce předem, avšak nejsou dostupné v e-shopu ČD ani v jízdenkových automatech.


Co se týká přepravy zavazadel, autobusy AE umožňují bezplatnou přepravu standardně rozměrových zavazadel kočárků, sportovního vybavení a domácích zvířat ve schránkách, vše v souladu s podmínkami pro leteckou přepravu.


Zastávky AE

Hlavní nádraží (Praha hl. n., metro C, stanice Hlavní nádraží)
Nástupní zastávka je v ulici Wilsonova (magistrála směr Florenc) přímo před Fantovou budovou (stará výpravní budova). Výstupní zastávka je umístěna také v ulici Wilsonova (magistrála směr Muzeum). Zde lze využít bezbariérový přístup s výtahem přímo do odbavovací haly.

Praha letiště/Airport (BUS), Terminál 1:
Zastávka (určená pro výstup a nástup) je umístěna v terminálu městské dopravy před odbavovací halou Letiště Praha, Terminál 1. Tento terminál je určen pro lety do států mimo státy Schengenské dohody.

Praha letiště/Airport (BUS), Terminál 2:
Zastávka (určená pouze pro výstup) je umístěna v terminálu městské dopravy před odbavovací halou Letiště Praha, Terminál 2. Tento terminál je určen pro lety do států Schengenské dohody.


Jak se dostat na stanoviště


Rezervace parkování pro váš pohodový odlet

Chcete najít nejlevnější cenu za parkování na letišti Václava Havla?

Porovnání nejlevnějších parkovišť na letišti Václava Havla

Rezervace parkovacího místa online je velmi jednoduchá. Stačí navštívit oficiální webové stránky letiště Václava Havla nebo stránky poskytovatelů jednotlivých parkovacích služeb. Vyberte si datum a čas odletu i příletu, typ parkování, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám, a poté vyplňte potřebné údaje. Po dokončení rezervace obdržíte potvrzení emailem, které bude obsahovat všechny důležité informace, včetně místa parkování a pokynů pro příjezd.

Plánování cesty může být stresující, ale s možností předem si rezervovat parkovací místo se můžete na svou cestu z letiště Václava Havla těšit s klidnější myslí, že vaše auto bude bezpečně zaparkováno a vy se můžete plně soustředit na své cestovní plány.


Získejte více tipů pro vaší cestu na letiště Václava Havla