Služby pro osoby se zdravotním postižením na letišti Wroclaw


Od 26. července 2008 je platné nařízení Evropské unie, které zajišťuje pozemní odbavení osob se zdravotním postižením a osob s omezenou schopností pohybu a orientace při letecké dopravě.
Díky tomuto nařízení mají osoby se zdravotním postižením právo na speciální asistenci na letišti a během letu. Zaměstnanci letišť a leteckých společností jsou povinni tuto asistenci poskytovat bezplatně a zaručit tak pohodlné cestovní podmínky.Důležité upozornění


Pokud potřebujete asistenci, informujte o tom prosím při koupi letenky na pokladně nebo při jejím nákupu online si asistenci rezervujte přímo na webových stránkách dopravce.

Pro neslyšící je připraveno speciální SMS číslo 781 992 781, kde můžete získat všechny potřebné informace o poskytované pomoci.


Na letišti Mikuláše Koperníka ve Wroclawi jsme pro osoby se zdravotním postižením připravili řadu zařízení a služeb, abychom jim usnadnili průchod všemi letištními procedurami.Doprava na letiště a parkování

Taxi

Před terminálem jsou vyhrazena místa pro osoby se zdravotním postižením s možností zastavení na dobu až 10 minut.


Městský autobus

Zastávka se nachází přímo před terminálem. Autobusy jsou přizpůsobeny potřebám osob se zdravotním postižením.


Parkování

Parkoviště pro osoby se zdravotním postižením se nachází v bezprostřední blízkosti terminálu s vyznačenými parkovacími místy a rampami pro snadnější přístup.


Letištní služby

Školený personál

Všechny osoby pracující na letišti, které přicházejí do styku s cestujícími se zdravotním postižením, absolvovaly speciální školení.


Speciální asistence

Cestující se zdravotním postižením mohou požádat o asistenci vyškoleného personálu. Pro aktivaci služby využijte speciálně navržené panely nebo se přihlaste na servisním místě pro osoby se zdravotním postižením u Informačního pultu. Náš personál poskytne asistenci od příjezdu na letiště až po nástup do letadla.


Infrastruktura

Tísňové volání

Na letišti je instalováno celkem 9 pagingových panelů v klíčových oblastech, včetně parkoviště a terminálu.


Interkomy

Na letišti jsou k dispozici SOS pointy s interkomovými stanicemi umístěnými na strategických místech, jako jsou toalety a výtahy, celkem 13 stanic.


Asistence při check-inu a bezpečnostní kontrole

Check-in

Pro osoby se zdravotním postižením je vyhrazena speciální odbavovací přepážka.


Bezpečnostní kontrola

Osoby se zdravotním postižením podléhají stejným bezpečnostním kontrolám jako ostatní cestující, přičemž pracovníci jsou vyškoleni pro zacházení s osobami se zdravotním postižením.


Důležité kontakty

V případě potřeby další asistence nebo informací nás neváhejte kontaktovat prostřednictvím e-mailu na adresu prm@wrolot.com.pl nebo faxem na číslo 071 358 14 80 nejméně 48 hodin před plánovaným odjezdem. Naše snaha je, aby všichni cestující, včetně osob se zdravotním postižením a osob s omezenou schopností pohybu a orientace, byli s našimi službami plně spokojeni.


Rezervace parkování pro váš pohodový odlet

Chcete najít nejlevnější cenu za parkování na letišti v Wroclaw ?

Porovnání nejlevnějších parkovišť na letišti Wroclaw

Rezervace parkovacího místa online je velmi jednoduchá. Stačí navštívit oficiální webové stránky letiště Wroclaw nebo stránky poskytovatelů jednotlivých parkovacích služeb. Vyberte si datum a čas odletu i příletu, typ parkování, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám, a poté vyplňte potřebné údaje. Po dokončení rezervace obdržíte potvrzení emailem, které bude obsahovat všechny důležité informace, včetně místa parkování a pokynů pro příjezd.

Plánování cesty může být stresující, ale s možností předem si rezervovat parkovací místo se můžete na svou cestu z letiště Wroclaw těšit s klidnější myslí, že vaše auto bude bezpečně zaparkováno a vy se můžete plně soustředit na své cestovní plány.


Získejte více tipů pro vaší cestu na letiště Wroclaw

Ať už přilétáte na letiště Wroclaw, nebo z něj odlétáte, přečtěte si naše praktické tipy a doporučení.

Letištní salonek Executive Lounge letiště Wroclaw

Služba Meet & Assist na letišti Wroclaw

Jak se dostat na letiště Wroclaw