Letiště Brno letos očekává silnou sezónu díky novým leteckým spojením do sezoních destinací

Po dvou letech pandemického útlumu se LETIŠTĚ BRNO rychle vrací k životu a v roce 2022 přivítalo více než 471 tisíc cestujících. Letní měsíce červenec a srpen byly obzvláště úspěšné s rekordním počtem přes 200 tisíc cestujících. V tomto roce lze očekávat ještě silnější sezónu díky rozšířené nabídce nových sezónních destinací a další pravidelné lince.

Z Brna bude letos možné létat do celkem 29 míst, mezi nimiž najdeme exotické destinace jako Madeira v Portugalsku, Albánie nebo Kapverdy. Mezi nejoblíbenější dovolenkové destinace roku 2022 patřila Antalya v Turecku, Hurghada a Marsa Alam v Egyptě, Burgas v Bulharsku a Heraklion a Rhodos v Řecku.

Předprodej letních zájezdů vrcholí a cestovní kanceláře hlásí velký zájem o lety z Brna. Nové destinace zahrnují Madeiru v Portugalsku, Tiranu v Albánii, Tivat v Černé Hoře a ostrovy Kapverd. Na Kanárské ostrovy bude možné létat jednou týdně na Tenerife a nově i na Fuerteventuru.

Od konce března se opět začne pravidelně létat do italského Bergama společností Ryanair. Navíc se po více než 10 letech obnovuje sezónní spojení do egyptské Taby. Uspěšný loňský rok byl podpořen zejména letními měsíci, kdy červenec a srpen překonaly úspěšné „předcovidové“ léto roku 2019. Počet vzletů a přistání na tuřanském letišti dosáhl více než 24 tisíc.

Každoročním rekordmanem v počtu uskutečněných letů je pravidelně i celoroční linka na londýnské letiště Stansted, která běžně létá do britské metropole plně obsazená.