Jak se vyznat na letišti Vídeň

Letiště ve Vídni disponuje dvěma terminály, označenými jako 1 a 3, které jsou součástí jedné spojené budovy.

Terminál 1 je rozdělen na dvě části: hlavní část označená jako 1 a další, menší část 1A, umístěná před hlavním terminálem, sloužící výhradně pro odbavení určitých letů.


Rozdělení aerolinek podle terminálů:

  • Terminál 1 obsluhuje aerolinky – Aegean Airlines, Aer Lingus, Air Cairo, Air France, Air Malta, Air Serbia, Air Baltic, British Airways, Condor, easyJet, Eurowings, Finnair, Iberia, KLM, People’s Viennaline, Ryanair, Saudia, Tarom, Turkish Airlines, Ukraine International Airlines a Wizz Air.
  • Terminál 1A je určen pro – Air Cairo, China Airlines, Corendon Airlines, Georgian Airways, Jet2.com, Norwegian, Pegasus Airlines, SunExpress, Transavia, TUI Airways, Volotea a Vueling.
  • Terminál 3 slouží společnostem: Air Canada, Air China, Air India, ANA, Austrian Airlines, Brussels Airlines, Bulgaria Air, Croatia Airlines, Egyptair, El Al, Emirates, Ethiopian Airlines, EVA Air, Hainan Airlines, Korean Air, LOT Polish, Lufthansa, Luxair, Qatar Airways, Royal Jordanian, SAS, Swiss, TAP, Thai a Tunisair.

Pro získání podrobné mapy terminálů a dalších informací doporučujeme navštívit oficiální webové stránky letiště.


Přestupy mezi lety

Přestup mezi lety na letišti ve Vídni je zvláště efektivní díky aerolince Austrian Airlines, což činí toto letiště jedním z hlavních přestupních bodů v Evropě.

Díky jednomu z nejkratších přestupních časů v Evropě, který činí pouze 25 minut, a kyvadlovému autobusu zdarma mezi odletovými branami B/C a F/G, je letiště ve Vídni vysoce hodnoceno pro přestupy.

V případě velmi krátkého transferového času u letů Austrian Airlines bývá cestujícím obvykle u gatu k dispozici pracovník aerolinek, který pomůže s rychlým přesunem po letišti.


Rezervace parkování pro váš pohodový odlet:

Chcete najít nejlevnější cenu za parkování na letišti ve Vídni ?

Srovnejte si ceny parkovacích míst na letišti ve Vídni a v okolí

Rezervace parkovacího místa online je velmi jednoduchá. Stačí navštívit oficiální webové stránky letiště Vídeň nebo stránky poskytovatelů jednotlivých parkovacích služeb. Vyberte si datum a čas odletu i příletu, typ parkování, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám, a poté vyplňte potřebné údaje. Po dokončení rezervace obdržíte potvrzení emailem, které bude obsahovat všechny důležité informace, včetně místa parkování a pokynů pro příjezd.

Plánování cesty může být stresující, ale s možností předem si rezervovat parkovací místo se můžete na svou cestu z letiště Vídeň těšit s klidnější myslí, že vaše auto bude bezpečně zaparkováno a vy se můžete plně soustředit na své cestovní plány.


Získejte více tipů pro vaší cestu: