Jak se dostat z/na letiště Poznaň

Pokud se chystáte cestovat do centra Poznaně z letiště, máte k dispozici dvě městské autobusové linky, konkrétně číslo 148 a 159. Obě tyto linky zahrnují zastávky umístěné přímo u letiště, což umožňuje snadný a rychlý přesun do centra města.

Kromě autobusové dopravy je také možnost využít půjčení vozidla, což představuje ideální řešení pro ty, kteří preferují větší míru pohodlí a flexibilitu při plánování svých cest. Tato možnost je vhodná zejména pro návštěvníky, kteří mají v plánu navštívit více míst během svého pobytu v Poznani nebo okolí.Doprava do centra Poznaně


Autobusové linky mají svou zastávku přímo u terminálu, což umožňuje pohodlný přesun do centra města.


Jízdenky a jejich ceny


Jízdenky jsou platné pro všechny typy městské dopravy v Poznani, což zahrnuje autobusy i tramvaje.

Lístky lze koupit v automatu na zastávce (pouze hotovost) nebo přímo v autobusu (pouze platební kartou).

Alternativou je nákup jízdenek prostřednictvím mobilních aplikací jako moBILET, Jakdojade nebo mPay.


Ceny jízdenek jsou následující:

  • 24 hodinová jízdenka – 15 PLN
  • 15 minutová jízdenka – 4 PLN
  • 45 minutová jízdenka – 6 PLN
  • 90 minutová jízdenka – 8 PLN

Pro aktuální ceny a informace doporučujeme navštívit web organizátora poznaňské městské dopravy: ztm.poznan.pl/pl/cennik.Linky a jízdní řády


Linky 148 a 159 mají zastávku vedou téměř stejnou trasou. Při zastávce Rondo Kaponiera je možné přestoupit na tramvaje číslo 2 nebo 13 směrem do historického centra.

  • Linka 159 míří na hlavní vlakové nádraží přes Rondo Kaponiera s dobou jízdy 25 minut a frekvencí 15 až 20 minut.
  • Linka 148 sleduje podobnou trasu jako 159, ale končí na Rondo Kaponiera, s dobou jízdy 21 minut a frekvencí 20 až 30 minut.

Detailní jízdní řády pro všechny linky můžete najít na webu: mpk.poznan.pl/en/timetable.Noční doprava


Pro cestující v nočních hodinách je k dispozici autobusová linka 222, která jezdí jednou za hodinu zhruba mezi 23:00 a 4:00 přímo do centra.

Cena jízdenek se neliší od denní tarify.Půjčení auta


Pro ty cestující, kteří dávají přednost nezávislému cestování z letiště a chtějí si udržet flexibilitu bez nutnosti řídit se pevnými jízdními řády, doporučujeme využití služeb autopůjčoven. Půjčení vozidla nabízí svobodu v plánování tras a časovém rozvrhu, což je ideální pro ty, kteří chtějí prozkoumat destinaci vlastním tempem nebo mají potřebu pohybovat se mimo hlavní dopravní tahy.

Využijte možnost půjčení automobilu


Jak se dostat na letiště Poznaň


Rezervace parkování pro váš pohodový odlet

Chcete najít nejlevnější cenu za parkování na letišti v Poznani ?

Porovnání nejlevnějších parkovišť na letišti Poznaň

Rezervace parkovacího místa online je velmi jednoduchá. Stačí navštívit oficiální webové stránky letiště Poznaň nebo stránky poskytovatelů jednotlivých parkovacích služeb. Vyberte si datum a čas odletu i příletu, typ parkování, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám, a poté vyplňte potřebné údaje. Po dokončení rezervace obdržíte potvrzení emailem, které bude obsahovat všechny důležité informace, včetně místa parkování a pokynů pro příjezd.

Plánování cesty může být stresující, ale s možností předem si rezervovat parkovací místo se můžete na svou cestu z letiště Poznaň těšit s klidnější myslí, že vaše auto bude bezpečně zaparkováno a vy se můžete plně soustředit na své cestovní plány.


Získejte více tipů pro vaší cestu na letiště Poznaň

Ať už přilétáte na letiště Poznaň, nebo z něj odlétáte, přečtěte si naše praktické tipy a doporučení.

Jak se vyznat na letišti Poznaň

Služby na letišti Poznaň

Hotely v okolí letiště Poznaň