Jak se dostat na letiště Norimberk

Pokud cestujete do Norimberku z České republiky, můžete využít několik dopravních možností. Přímé spojení veřejné dopravy na letiště sice neexistuje, ale je možné se tam dostat autem, vlakem nebo autobusem s přestupem v centru Norimberku.


Automobilem

Letiště v Norimberku je z České republiky snadno přístupné autem. Z Prahy nebo Plzně se můžete vydat po dálnici D5 k hraničnímu přechodu Rozvadov, odkud pokračujete po německé dálnici A6.

Na dálničním kříži Kreuz Altdorf přejdete na dálnici A3 ve směru na Frankfurt. Z dálnice sjedete na třetím výjezdu (Nürnberg-Nord) a dále budete následovat směrovky k letišti (Flughafen). V Německu se za použití dálnic neplatí poplatky.

Vzdálenosti a odhady času jízdy:

  • z Prahy: 295 km, přibližně 2,5 až 3 hodiny
  • z Plzně: 200 km, přibližně 1,5 až 2 hodiny
  • z Karlových Varů: 229 km, kolem 2,5 hodiny

Rezervace parkování na letišti Norimberk


Mapa cesty na letiště Norimberk


Vlakem

I když přímé vlakové spojení do Norimberka vede pouze z Chebu, vlak je oblíbeným způsobem cestování díky pravidelným odjezdům každé dvě hodiny. Z jakéhokoli místa v ČR se vydáte, vždy je nutný alespoň jeden přestup v Chebu. Spojení zajišťují České dráhy ve spolupráci s Deutsche Bahn.

Ceny a doba jízdy:

  • z Prahy: 4 hodiny a 45 minut, cena od 350 Kč
  • z Plzně: 3 hodiny a 15 minut, cena od 300 Kč
  • z Karlových Varů: 2,5 hodiny, cena od 300 Kč

Najděte si vlastní spoj


Cesta autobusem

Bez přímého autobusového spojení na letiště je nutné cestovat do centra Norimberku a odtud využít městskou hromadnou dopravu. Po zrušení přímých autobusů Deutsche Bahn se frekvence spojů snížila, ale autobusy mohou být vhodnou alternativou pro cestu v nočních hodinách, kdy nejezdí vlaky. Do Norimberka z ČR jezdí tyto společnosti:

  • Regiojet – 1x denně z Prahy a Plzně, ceny od 379 Kč
  • Flixbus – až 13x denně z Prahy, ceny od 379 Kč (v Plzni autobusy nezastavují)

Najděte si vlastní spoj


Získejte více tipů pro vaší cestu:

Jak se dostat z letiště Norimberk

Hotely v okolí letiště Norimberk

Kam se létá z letiště Norimberk