Co vyndat z příručního zavazadla při kontrole?

Při přípravě na vaši cestu a balení příručního zavazadla je důležité mít na paměti, že proces procházení bezpečnostní kontrolou na letišti je nejen nezbytnou součástí cestování, ale může být i velmi jednoduchý a bezstresový, pokud jste správně připraveni. Vezměte si chvilku a zkontrolujte, co máte v zavazadle, abyste si mohli užít pohodlný start vaší cesty.

Elektronika

Jedním z klíčových momentů při bezpečnostní kontrole je vyndání všech větších elektronických přístrojů, jako jsou notebooky, tablety či velké fotoaparáty, které musí být odebírány z vašeho zavazadla a vloženy do plastového boxu, aby byly zřetelně viditelné a mohly projít rentgenovým skenerem. Dbejte na to, aby tyto předměty byly snadno dostupné, abyste se vyhnuli zbytečnému zdržení a prohledávání obsahu vašeho zavazadla.

Tekutiny

Nezapomeňte také, že veškeré tekutiny, aerosoly a gely musí být uloženy v průhledném uzavíratelném sáčku o objemu maximálně 1 litr, přičemž každá položka nesmí přesáhnout 100 ml. Tento sáček bude také potřeba vyjmout z vašeho zavazadla a předložit k samostatné kontrole. Tímto opatřením se snižuje riziko přepravy nebezpečných látek a zajišťuje se bezpečnost všech cestujících.

Ačkoliv je nutné omezení tekutin v příručním zavazadle, máme pro vás dobrou zprávu! Pokud si rádi udržujete hydrataci během cestování, můžete si s sebou vzít prázdnou lahev na nápoje. Po procházení bezpečnostní kontrolou, až se ocitnete v tranzitní zóně, naleznete po celém letišti desítky fontánek s pitnou vodou. U těchto fontánek můžete pohodlně svoji lahev naplnit a užívat si čerstvou vodu, aniž byste museli utrácet za drahé nápoje v letištních obchodech.

Dotazy

Mějte na paměti, že naše personál na bezpečnostní kontrole je zde, aby vám pomohl a zajistil, že váš odlet proběhne hladce a bez komplikací. Pokud máte jakékoliv otázky nebo nejste si jistí, co všechno je potřeba vyndat z vašeho zavazadla, neváhejte se obrátit na některého z přátelských pracovníků letiště. Jsou zde, aby vám pomohli a zajistili, že vaše cestovní zkušenost bude co nejpříjemnější.

Pamatujte, že s trochou plánování a přípravy může být proces bezpečnostní kontroly rychlý a snadný. Přejeme vám příjemný let a těšíme se na vaši návštěvu u nás na letišti!