Co pro děti do letadla na uši?

Představte si, že se chystáte na dlouho očekávanou dovolenou s celou rodinou a součástí vaší cesty je let letadlem. Jak se těšíte na nové zážitky, tak se nemůžete zbavit myšlenek na možné nepohodlí, které může cestování letadlem způsobit. Jedním z běžných problémů, se kterými se setkávají nejen děti, ale i dospělí, je bolest uší při vzletu a přistá

Tlak v letadle

Tento nepříjemný jev je způsoben změnami tlaku vzduchu v kabině letadla, které mohou vést k nepříjemnému tlaku v uších a dokonce i k bolesti. Ale nebojte, existují způsoby, jak tomuto problému předcházet a zvládnout ho, abyste se mohli plně soustředit na radost z cesty.

Nosní kapky

Pro začátek je dobré vědět, že existují nosní kapky, které jsou navrženy speciálně k tomu, aby zmírnily otok sliznic a usnadnily tak vyrovnání tlaku v uších. Jeden z osvědčených pomocníků je Sanorin, který je známý svými dekongestivními vlastnostmi. Použití těchto kapek je velmi jednoduché a efektivní. Před letem stačí aplikovat několik kapek do nosu dítěte, podle návodu na obalu, a ty pomohou redukovat otok sliznice.

Jakmile se otok sliznice zmenší, průchody do Eustachovy trubice a vedlejších nosních dutin se uvolní. To je klíčové pro vyrovnání tlaku mezi vnějším prostředím a vnitřním tlakem v dutinách, což vede k tomu, že bolest uší nebo nepříjemný tlak rychle odezní. Je to jako když najednou najdete klíč k zamčeným dveřím, které se náhle otevřou a umožní vám bezproblémovou cestu.

Sluchátka

Nesmíme ale zapomenout na další faktor, který může na palubě letadla způsobovat nepohodlí, a tím je hluk. Letadlové motory vydávají značné množství hluku, který může být pro dětské uši obzvláště nepříjemný a rušivý. Proto je dobré myslet i na ochranu sluchu. Na trhu jsou k dispozici speciální dětské sluchátka nebo ušní zátky, které jsou navrženy tak, aby snížily úroveň hluku a umožnily dítěti cestovat pohodlněji a bez stresu.

Šťastný let

Vyzbrojeni těmito informacemi a pomocníky můžete vyrazit na cestu s klidnou myslí, vědomi si, že jste pro své děti udělali maximum, aby jejich let proběhl hladce a bez nepříjemných komplikací. Přejeme vám příjemný let a nezapomenutelné zážitky na vaší dovolené!